Jej aktuálna kampaň jar-leto, ktorá bola zameraná na okuliare, sa nestretla s pozitívnym ohlasom. Victoria totiž angažovala modelku Giedre Dukauskaite (29) pôvodom z Litvy, na ktorej si všetci oveľa viac ako nadrozmerné okuliarové rámy všimli to, že je poriadne vyziabnutá a vyzerá až nezdravo.

Modelka Giedre Dukauskaite. Touto fotkou si proti sebe Victoria poštvala rodičov.
Modelka Giedre Dukauskaite. Touto fotkou si proti sebe Victoria poštvala rodičov.
Zdroj: Instagram/victoriabeckham

Facebook a Instagram exspajsky Victorie zaplavili komentáre nahnevaných rodičov, ktorí sa zhodli v tom, že kvôli takýmto obrázkom majú ich dcéry pomýlenú predstavu o dokonalom ženskom tele. Jedna žena napísala: "Presne kvôli takýmto fotkám si moja dcéra myslí, že by mala menej jesť."

Ďalšie komentáre sa niesli v podobnom duchu: „Nechcel by som, aby takúto fotku videla moja 13-ročná dcéra, ktorá si už teraz myslí, že by mala schudnúť na veľkosť 34,“ napísal dokonca pobúrený otecko. Našli sa aj ironické poznámky typu: „Keď tvoje šaty stoja také astronomické ceny, nemohla by si svojej modelke kúpiť aspoň sendvič?“ alebo: „Veď tvoja dcéra (6-ročná Harper, pozn. red.) váži viac ako tie modelky!“

Jej modelky sú naozaj len kosť a koža.

Victoria už aj v minulosti čelila kritike za to, že vo svojich kampaniach a na módnych prehliadkach má anorekticky pôsobiace modelky, hoci v roku 2015 sa vyjadrila, že na kastingoch úzko spolupracujú s modelingovými agentúrami a uisťujú sa, že všetky dievčatá sú zdravé.


Viac fotiek nájdete v galérii »