Chlapec na fotke je americký herec Paul Walker. Narodil v roku 1973 ako jedno zo štyroch detí matke modelke a otcovi podnikateľovi.

Pekný blondiačik začal hrať už v útlom veku, často sa objavoval v reklamách. Zahral si napríklad v seriáloch Highway to Heaven (1984-1989), Monster in the Closet (1986) či Throb (1986).

Jeho cesta sa skončila uplynulý víkend. Červené Porsche, ktoré riadil Paulov priateľ, vyletelo z cesty, nabúralo do stĺpu verejného osvetlenia, vznietilo sa a zhorelo. Obaja muži zahynuli. Podľa vyhlásenia z oficiálnej facebookovej stránky herca bol Walker v momente nehody spolujazdcom vo vozidle priateľa. Namierené mali na charitatívnu akciu organizácie Reach Out Worldwide. Obaja podľa miestnej polície po náraze do stĺpu osvetlenia a stromu v červenom Porsche zahynuli. Keď na miesto dorazila polícia, automobil bol v plameňoch.

Rýchlo a zbesilo

Walker naposledy pracoval na siedmom diele série filmov Rýchlo a zbesilo, ktorá ho najviac preslávila. Akčné filmy Rýchlo a zbesilo pojednávajú o ilegálnych pretekoch rýchlych automobilov v uliciach. Walker v nich stvárnil postavu policajta Briana O'Connera. Prvý film série z produkcie Universal Studios išiel do kín v roku 2001.

Posledný film

Posledný film, ktorý Walker dokončil, je thriller Hours. Pojednáva o otcovi, ktorý uviazol sám so svojou práve narodenou dcérou v inkubátore v úplne prázdnej nemocnici počas búrky Katrina. 48 hodín bojuje o život dcérky. Má jednu batériu, ktorá udržuje pri živote inkubátor, a musí každých 15 minút zatočiť kľukou. Takže nesmie zaspať, inak jeho dieťa zomrie.

Paul Walker zanechal po sebe 15-ročnou dcéru Meadow.