Mladučká Kaia Gerber (16) práve dokončila svoju prvú modelingovú sezónu. Pozorujúc cestu dcéry, ktorá je podobná jej vlastnej, Cindy nemá žiadne ilúzie o modelingovom svete a boji so starnutím v priemysle, ktorý oslavuje mladosť.

V rozhovore pre The Cut prehovorila o niekoľkých nečakaných výhodách a nástrahách života pred kamerami. „V modelingu nie je žiadne predstieranie, že ide o niečo iné. Nikto nerozpráva o osobnosti modelky. Je to o tom, či je pre prácu dobrá, alebo nie. Možno budú hovoriť o tom, ako sa pohybuje, ale je to práca, kde každý rozumie, o čo ide. Zvláštnym spôsobom je veľmi čierna a biela, mám to rada. No je to aj veľmi motivujúce. Preto som začala cvičiť, keď som mala 20 rokov, potrebovala som byť fit. Keď som mala 28 rokov, začala som premýšľať o skutočnej starostlivosti o pleť, lebo som vedela, že nebudem mať pleť 20-ročnej naveky. Zvláštnym spôsobom to bolo pre mňa dobré, pretože cvičenie, prítomnosť trénera a kozmetika raz do mesiaca – tieto veci neboli nikdy prehnané, lebo boli súčasťou mojej práce,“ prezradila. Hoci sa o seba celé roky starala, vie, že jej telo sa zmenilo.

 Cindy Crawford (51) & Kaia Gerber (16)
Cindy Crawford (51) & Kaia Gerber (16)
Zdroj: Getty Images

„Cítite sa trochu ospravedlňujúco, že nemôžete robiť veci tak, ako keď ste mali 20 alebo 25 rokov. Všetko sa mení: vaša pokožka, vlasy a telo. Starám sa o seba, ale viem, že som 51-ročná žena. Sú momenty, kedy to je ťažké, a som si istá, že je to ťažké aj pre moje sestry, ktoré nie sú modelkami. Svoju prácu chcem robiť dobre, ale zároveň viem, že to, čo môžem ponúknuť teraz, je odlišné od toho, čo som mohla v 25. Kaia sa zobudí a dokonca, keď je opuchnutá zo sushi, ktoré mala noc predtým, jej tvár prejde do normálneho stavu za 15 minút. Čo sa týka mňa, teraz by som to ani nejedla, lebo by trvalo celý deň, kým by ho telo strávilo. Keď sa pozriem na svojich priateľov, vidím, ako dobre vyzerajú a neanalyzujem ich jednotlivé črty. Myslím si, že by sme mali byť na seba ako ženy dobré, mali by sme sa pokúsiť pozrieť sa na seba očami našich priateľov, na rozdiel od super kritického oka, ktoré zvyčajne na seba obraciame.“ A čo jej tajomstvá krásy? Podľa Cindy žiadne kľúčové neexistujú. „Všetci vieme: Doprajte si dostatočný spánok, pite vodu a nefajčite. Všetci tieto veci poznáme – tajomstvo spočíva v ich dôslednom dodržiavaní,“ uzatvára.

Cindy Crawford v roku 1996
Cindy Crawford v roku 1996
Zdroj: Shutterstock