Číslo 38. Číslo, ktoré nosil na drese zosnulý Pavol Demitra (†36) a už navždy sa nám bude spájať s ním. Aj jeho rodine. 7. septembra 2011 zasiahla Slovensko a najmä jeho najbližších smutná správa. Skvelý hokejista zahynul pri leteckom nešťastí v ruskej Jaroslavli. Po Demovi, ako ho volali kamaráti, tu ostala manželka Majka a milované deti Lucas a Zara. Keď prišli o otca boli ešte malí.

Pavol Demitra s deťmi Lucasom a Zarou.
Zdroj: Archív P.D.

Desať rokov po tom, čo sa stali polosirotami, sa poriadne zmenili. Vyrástli a stali sa z nich tínedžeri. Lucas je už dospelák a ide v otcových športových šlapajách. I keď ľad a korčule vymenil radšej za trávnik a kopačky. Mladý Demitra zdedil po otcovi nielen talent, ale aj bojovnosť. Dnes hrá v áčkovom mužstve za AS Trenčín a je to riadny fešák!

Lucas Demitra začína ako jeho otec futbalom.
Zdroj: ARCHÍV P. D.

Lucasova mladšia setra sa v minulosti venovala atletike a teda aj ona zdedila po otcovi lásku k športu a po mame krásu. Trenčianskemu klubu pomohla v štafete získať striebornú medailu na Majstrovstvách Slovenska mladších žiakov. Zara má dnes 16 rokov a z malého dievčatka je už veľká slečna. A vyrástla teda do krásy. Paľo by bol určite hrdý na obe svoje deti. 

Malá Zara Demitrová
Zdroj: archív M.D.
Anketa Podobajú sa Zara a Lucas na Pavla?

Ako dnes vyzerajú deti Paľa Demitru si môžete pozrieť v našej galérii.