Elijah (38) už ako dieťa pracoval ako model a herec v regionálnych reklamách. Jeho filmová kariéra sa začala, keď mal deväť rokov a matka ho prihlásila do talentovej súťaže. Tam si ho okamžite všimol agent, ktorý rodine odporučil, aby sa presťahovali do LA. Netrvalo dlho a po prvých menších rolách prišli väčšie a z mladého talentu sa stala detská hviezda strieborného plátna.

 

Roky 1999 až 2003 boli pre herca prelomové a sám o nich hovorí ako o najväčšej profesionálnej aj osobnej skúsenosti. V tom období nakrúcal všetky tri diely Pána prsteňov na Novom Zélande. Postava Froda je preňho dodnes najvýraznejšou, keďže po nakrútení trilógie sa rozhodol pre intímnejšiu filmovú cestu a úmyselne si vyberá menšie roly.

Bude z neho otec?

O hercovi je známe, že si prísne stráži súkromie. Nemá sociálne siete, a tak ostáva celá práca na paparacoch. Vie sa len to, že od roku 2018 randí s dánskou producentkou Mette-Marie Kongsved. Po tom, ako pred pár mesiacmi fotografi nafotili Mette-Marie s tehotenským bruškom a prsteňom na ruke, sa špekuluje, že herec je zasnúbený a čoskoro sa stane otcom.

Viete, že...

... jeho prvá filmová skúsenosť bola v roku 1989 v snímke Návrat do budúcnosti II? Zahral si v nej chlapca, ktorý hrá videohru.