Herečka Jaroslava Stránská (47) musí byť veľmi silná osobnosť, pretože vyrovnať sa s tým, čo ju v živote postretlo, vôbec nie je ľahké. Postupne prišla takmer o celú svoju rodinu, ale zažila aj to, čo nechce zažiť žiadny rodič - prežila svoju jedinú dcérku.

Jaroslava Stránská
Zdroj: Reprofoto/Discopříběh

Kedysi kučeravú brunetku si pamätáme najmä z filmu Discopříběh, v ktorom zahviezdila ako kaderníčka Jitka. V tom čase bola samozrejme ešte študentkou konzervatória. Počas štvrtého ročníka štúdia nečakane otehotnela, ale rozhodla sa, že si dieťatko nechá. Nasledovala svadba a herečka nemala ešte ani dvadsať rokov, keď sa jej narodila dcérka.

Jaroslava Stránská
Zdroj: Reprofoto/Discopříběh

Keďže Jaroslava študovala, o dcérku sa jej pomáhali starať aj príbuzní. Jedného dňa, keď sa vrátila zo školy, babička, ktorá v ten deň na strážila jej dcérku, ju upozornila, že maličká ešte stále spinká. Lenže dcérka bola už mŕtva. Malé dievčatko malo problémy so srdcom, ale lekári mladú mamičku presviedčali, že sa to časom upraví.

Jaroslava Stránská
Zdroj: Reprofoto/TV NOVA

Smrť dcérky sa podpísala pod krach mladého manželstva. Do toho prišla smrť Jarkinej mamy, otca a neskôr aj brata. Jaroslava sa po týchto ranách osudu už nevydala ani nemala vlastné deti, ale žije spolu s partnerom, ktorému pomohla vychovať jeho dcéru. Dnes je z nej príťažlivá blondínka. Na minulosť sa snaží nemyslieť, ale po tragédiách, ktoré zažila, malichernosti v živote nerieši.

Jaroslava Stránská
Zdroj: Reprofoto/TV NOVA