Kráľovná Alžbeta II. je decentná dáma, ktorá tento rok oslávila už svoje 93. narodeniny. Z toho 67 rokov plní funkciu vladárky Spojeného kráľovstva, čo znamená takmer nonstop verejnú službu a stretávanie sa s miliónmi ľudí z celého sveta. Nie s každým logicky dokáže prehodiť pár slov. Navyše, čo také objavné by jej mohol povedať dvadsaťjedenročný popový spevák. A tak pri ňom využila protokol a stála mlčky desať minút. Nervózny kanadský spevák stále dúfal, že k nemu prehovorí, aby mohol spustiť. Lenže Alžbeta mlčala a ani sa na neho nepozrela.

Kráľovná Alžbeta
Kráľovná Alžbeta
Zdroj: Profimedia.sk

Mladý kanadský spevák vlani účinkoval na koncerte, ktorý bol súčasťou osláv 92. narodenín kráľovnej. V talk show Ellen DeGeneres sa teraz posťažoval, aké frustrujúce bolo stať mlčky desať minút hneď vedľa najslávnejšej panovníčky sveta.

"Som z polovice Brit, takže tam boli môj dedo a moja babička, bola to pre nich ohromná udalosť. Stál som v zákulisí, stojím a čakám, kým pôjdem na pódium, a zrazu hneď vedľa mňa príde a postaví sa kráľovná. A vy nesmiete povedať nič, nie je vám dovolené prehovoriť k nej, kým ona k vám neprehovorí ako prvá. Takže to bolo tak desať minút trápneho ticha medzi mnou a kráľovnou. Vôbec sa na mňa ani nepozrela. Ja som sa na ňu niekoľkokrát pozrel a hovorím si, nemal by som na ňu asi ani pozerať. Bolo to veľmi bláznivé, nepovedala vôbec nič," sťažoval sa mladučký hudobník zvyknutý na to, že po ňom šalejú davy, kamkoľvek sa pohne. V zákulisí vedľa kráľovnej bol zrazu vzduch, pán nikto.

KTO BOL TEN ZNÁMY MUŽ, DOZVIETE SA V NAŠEJ GALÉRII