Nedá mi nezačať otázkou ohľadom vašich vlasov. Pamätáme si vás donedávna s ohnivou hrivou. Nechýba vám ryšavá farba? Čo vás k tejto zmene viedlo?

– Už skoro dva roky mám svoju pôvodnú farbu a vlasy si nefarbím. Čo ma k tomu viedlo? Pocit. Skrátka som nemala chuť žiariť na celú ulicu a upriamovať na seba pozornosť. Dostala som sa do fázy, že musím byť sama so sebou, pretože inak by som sa asi zbláznila. Tak sa to nejako vo mne vykryštalizovalo. Je mi lepšie, keď môžem byť naozajstná. Zovňajškom aj vnútorne.

Hoci ste dvojnásobná mamička, stíhate toho veľa. Ukladáte sa večer domov úplne zničená alebo všetko zvládate ľavou zadnou?

– Stíham toho neúrekom, ale to len preto, že všetky tie moje záľuby, ktoré sa tvária ako práca, robím na striedačku. V divadle hrám maximálne dvakrát do mesiaca Letnú noc, je to po desiatich rokoch, čo som sa postavila na javisko. Moderujem naozaj výnimočne a píšem, keď je čas. Viem si to pekne zadeliť. A či to všetko zvládam ľavou zadnou? Áno, pretože mám prácu, ktorá je zábavou. To, čo bolo hobby, je naraz práca. Neviem, akým zázrakom sa mi to podarilo, ale to je môj život. Chvalabohu. A večer? Ja som už o šiestej úplne mŕtva. Ja som príšerne unavená osoba, naozaj príšerne. Snažím sa naozaj každé poobedie aspoň chvíľku spať. Ale s prácou to nemá nič spoločné. To mám odjakživa.

Predstavenie Letná  noc spolu s Marcelom Ochránkom v Divadle Komédie si vie poriadne užiť.
Predstavenie Letná noc spolu s Marcelom Ochránkom v Divadle Komédie si vie poriadne užiť.
Zdroj: archív K.F.

Navrhujete aj texty vtipných tričiek. Kde na ne nachádzate inšpiráciu?

– To vždy príde samo. Teraz som však Koláčovú trošku podviedla a posunula som sa o krok ďalej založením značky Pekne krásne. Pekne krásne je také moje „naozajskejšie“ ja. Niečo ako Koláčová s vlasmi, ktoré si nefarbí. Také úprimnejšie, ľúbivejšie, bez strachu otvoriť sa a tieto nežnôstky ukázať svetu.

Ostaňme ešte pri móde. Aký ste typ: kabelky alebo topánky? Čoho máte doma viac?

– Ani, ani. Nie som ani na kabelky, ani na topánky. Nie som shopoholička, peniaze radšej investujem do zážitkov. Ale keď už musím odpovedať aspoň trošíčku na vašu otázku, tak ruksaky a tenisky. Málo, ale prenádherné.

Pri čom najviac vypnete?

– Zistila som, že naozaj jediné činnosti, pri ktorých viem úplne, ale že úplne vypnúť všetko ostatné a byť upriamená naozaj na jednu jedinú vec, sú hranie v divadle a moderovačka. Keď hrám divadlo, tak vôbec nie som, no pritom som v daný moment iba tam. Je to pre mňa nekonečný relax. Je parádne objaviť niečo takéto v sebe pri mojom hyperaktívnom fungovaní. S Marcelom Ochránkom hráme už spomínanú Letnú noc. Hráme len my dvaja, hodinu a trištvrte, ani jeden nezídeme z javiska, je to skoro osemdesiat strán textu... Nikdy som nebola mentálne oddýchnutejšia.

Kde ste trávili tohtoročného Silvestra?

– V mojom milovanom hoteli na Podbanskom, kam chodím na Silvestra moderovať a popri tom v hoteli vždy pobudnem. Dievky to tam milujú, v bazéne by boli namočené celé dni. Žiadne ohňostroje, a napriek veľa ľuďom je tam príjemná ľudská zábava. Tam to máme rady.

Máte s príchodom nového roka spojenú aj nejakú vtipnú príhodu?

– Neviem, či vtipnú, ale keď sme s rodičmi chodievali na takú divadelnú chatu, horeli mi vlasy. Adynko Hajdu totiž namontoval ohňostroj opačne, čiže nevyletel dohora, ale začal strieľať na všetky strany. No a mňa zasiahol do krku a obhoreli mi vlasy. Držala som v tom momente na rukách dve deti, ale treba povedať, že to až na tú jazvičku dopadlo výborne. Dostala som ako bolestné dospelácke Baileys. (smiech)

Dali ste si tento rok aj nejaké novoročné predsavzatia?

– Mám jedno jediné predsavzatie. Plniť si naďalej sny. Minulý rok som si ich splnila neúrekom a hodlám v tom pokračovať. Vzniklo to spontánne. Len som si nedávno rekapitulovala uplynulý rok. A zistila som, že bol nadštandardne krásny.

Hovorí sa, že dvojčatá sú si veľmi blízke. Funguje to aj u vás tak, že keď plače jedna, plače aj druhá?

– A veď ja už niekedy ani neviem, ktorá je ktorá. Samozrejme, žartujem. Isto sú prepojené, ale neviem to posúdiť. Nikdy som nemala len jedno dieťa (ak nerátam tú minútu, kým sa narodilo druhé), takže to neviem porovnať. Bijú sa a hádajú úplne štandardne, tak azda sú aj štandardne prepojené. Inak ja by som na ich mieste mala strašnú ponorku. Byť od vzniku bytosti stále spolu!

Podedili vašu energickosť? Vidíte v nich malú Kristínku?

– Nuž, čo vám poviem. Áno, jedna je vyslovene po mne. A ide ma z toho poraziť, no nemôžem nič povedať, pretože presne viem pôvod. Ľudia sa na ne občas zadívajú a okomentujú ich ‚šišnutosť‘ slovami: „Ej, ale sú živé.“ A ja na to, vzhľadom na naše ťažké začiatky, len potichu poviem: „Chvalabohu, že sú.“ Chvalabohu, že podedili energickosť, veľa toho zažijú.

O deťoch ste aj písali. Máte pocit, že si vďaka tomu pamätáte všetko z ich detstva.

– No práveže nie. Už niekedy neviem, čo z mojich kníh Som mama, Stále som mama bola fikcia a čo realita. Napísala som preto špeciálny zápisníček pre bábätká Som nový človiečik. Urobila som taký, aký mi chýbal, srandovný, ale aj dojímavý a výhodou je, že doň netreba veľa písať.

S dievčatami rada cestujete. Aký máte spoločný cestovateľský sen?

– More v zime.

Matilda a Ela majú s mamou  spoločný cestovateľský sen: more v zime.
Matilda a Ela majú s mamou spoločný cestovateľský sen: more v zime.
Zdroj: archív K.F.

Ako ste zvládali tohtoročné Vianoce? Stihli ste piecť aj umyť okná?

– Samozrejme. Ja veľmi rada upratujem a chystám akékoľvek jedlo. Umývanie okien milujem. Ja mám normálne pocit, že sa nám po ich umytí zväčší byt. Vianoce sú mojím milovaným sviatkom a naozaj sa na ne pripravujem od augusta. Darčeky mám nakúpené v septembri a všetko to pečenie a varenie a iné vône si užívam postupne každý predvianočný deň.

Bol aj list Ježiškovi? Čo si dievčatá vypýtali?

– Už strašne dlho túžia po elsovských šatách. No tak im ich Ježiško doniesol. Ich mama si myslí, že je to totálny gýč a že ich naozaj nemusia mať, ale to viete, niekedy aj mamu osvieti ježiškovské čaro. Myslím, že najbližšie dva roky im nemusím kupovať nič na oblečenie. Budú nosiť len tie šaty.

Matilda a Ela sú živé deti.
Matilda a Ela sú živé deti.
Zdroj: archív K.F.

Ak zavriete oči, ako si predstavujete pohodový večer?

– Nemôžem zavrieť oči, lebo zaspím. (smiech) Máme rôzne typy večerov. Milujem večery, keď píšem, keď si potom, čo dievky zaspia, pozrieme film, niekedy sa len tak donekonečna rozprávame pri pohári vína, niekedy zaspím skôr, ako stihnem skontrolovať, či už drobátka zaspali. A niekedy hrám predstavenie či mám inú prácu a vtedy som preplnená energiou z tešenia sa. Každý z týchto večerov je pre mňa pohodový.

Pôsobíte, že ste v živote šťastná. Po čom však najviac túžite?

– Aby sme mali pokoj svätý od zloby a žili šťastne a zdravo v bubline, ktorú sme si z lásky vytvorili.

Čo by ste popriali našim čitateľkám do nového roku?

– Nech čítajú veľa kvalitných kníh, rozhovorov, nech sa tešia z maličkostí a plnia si sny.

Prezradila o sebe

V akom oblečení sa cítite najlepšie?

- Doma nosím najradšej vyťahané tričká, no a keď idem von, nosím jednoduché sukne alebo šaty. Je príjemné cítiť sa žensky.

Akého zlozvyku sa neviete zbaviť?

- Neviem sa zbaviť toho, že neznesiem nezavretú fixku. (smiech)

Aká vlastnosť sa vám na mužoch nepáči?

- Prílišná ženskosť.