Ešte začiatkom týždňa sa "manažér" odpísanej speváčky chvastal, ako sa Ivetka pripravuje na novembrový koncert so super kapelou Boom! Band známou z účinkovania s Karlom Gottom v Carnegie Hall a ďalšou špičkou českej popovej scény. Že o chystanom vystúpení nevie ani kapelník Jiří Dvořák, je dosť zvláštne.

Iveta na to nemá

Realita je naozaj žalostná a postup Bartošovej v Rychtářovom zastúpení je nanajvýš zarážajúci. "S Ivetou som naposledy spolupracoval vlani v lete, keď sa na Vianoce chystal jej koncert v Lucerne. S kapelou sme sa rozhodli, že to robiť nebudeme, pretože sme tomu neverili. Mali sme správnu predtuchu," uviedol na pravú mieru vymyslené klamstvá šéf Boom! Bandu pre Super.cz.

A hlavný dôvod? Ten je úplne prozaický. "Iveta na to nemá," povedal Dvořák. Ako pravý profesionál by takúto zahanbujúcu spoluprácu nepripustil, už len kvôli reputácii kapely.

Trpí Rychtář duševnou chorobou?

Rychtář ale ako zmyslov zbavený ďalej tlačí na pílu. Zrazu sa začín a vykrúcať, že o spoločnej skúške a plánovanom koncerte s big bandom nič netvrdil. Ale má smolu, pretože v českom Blesku aj ďalších médiách sa vyjadril jasne: "Ivetka už začala skúšať s kapelou Boom! Band, s ktorou vystupuje sám Karel Gott, prebehla zatiaľ jedna skúška. Myslím, že sa dala dokopy s pravými profesionálmi."

Od Bartošovej ruky preč!

A čo na to člen kapely? "S Ivetou rozhodne neskúšame. Tiež som sa tú fámu dozvedel, ale v súčasnosti neprebiehajú žiadne rokovania," úplne vyvracia Rychtářovo tvrdenie Dvořák. Pochopiteľne, špičkové české teleso nemá záujem vystupovať s niekým na Bartošovej úrovni.

Aj tak je Jiří Dvořák veľkorysý, keď hovorí: "Vlani som videl, že ten tlak, ktorý na ňu pred Lucernou bol, neustála. Navrhoval som jej, nech začne malými komornými vystúpeniami a postupnými krokmi sa pomaly vráti na veľké pódiá. Iveta na nič veľkého nie je psychicky pripravená. Musí sa pozbierať a ja jej veľmi držím palce, ale momentálne skutočne nie je v stave, aby sme mohli spolupracovať."

Bartošová prenechala akékoľvek rozhodovanie
Bartošová prenechala akékoľvek rozhodovanie
Zdroj: ara
Zostali jej len falošné predstavy o sálach plných
Zostali jej len falošné predstavy o sálach plných
Zdroj: ara
Džambulka sa vrhá opäť ústrety trapasu.
Džambulka sa vrhá opäť ústrety trapasu.
Zdroj: ara
Ivetka a jej Pepa si svadbu užili vďaka láske. Na
Ivetka a jej Pepa si svadbu užili vďaka láske. Na
Zdroj: abl