Lucia absolvovala francúzske bilingválne gymnázium, herectvo na VŠMU a má doktorát z teatrológie. Počas vysokej školy absolvovala ročnú stáž v Paríži. Na Slovensku ju môžu televízni diváci vidieť v seriáli Pravá tvár a v Česku napríklad v seriáli Dokonalý svet. Hrá v Štúdiu S, v Divadle v podpalubí a v Túlavom divadle, ktoré je jej srdcovkou.

Koho sme navštívili

Lucia Hurajová

Vek: 41

Povolanie: herečka, moderátorka

Obľúbený štýl: funkcionalizmus

Lucia Hurajová vo svojom kráľovstve.
Lucia Hurajová vo svojom kráľovstve.
Zdroj: Miro Miklas

Čo má radšej? 

film / divadlo (Divadlo ako herečka, film ako divák)

káva / čaj

vaňa / sprcha

mesto / vidiek

To sa často nestáva

S manželom Richardom majú synčeka Maximiliána a pred pár mesiacmi do rodiny pribudli dvojčatá, ktoré sa pri našej návšteve spokojne usmievali v postieľke. „Mám toho teraz veľa, ale našťastie mám obrovskú podporu a pomoc svojej rodiny,“ priznala sympatická herečka, ktorej v prvých mesiacoch po narodení detí pomáha mama i opatrovateľka.

Sedačka, závesy, rámy obrazov  i tienidlo lampy sú krásne zladené.
Sedačka, závesy, rámy obrazov i tienidlo lampy sú krásne zladené.
Zdroj: Miro Miklas
Stena v obývačke je využitá od podlahy po strop.
Stena v obývačke je využitá od podlahy po strop.
Zdroj: Miro Miklas

Premyslený projekt

Byt, v ktorom Lucia so svojou rodinou býva, sa nachádza v lukratívnej časti Bratislavy. Dom je neautorizovaným projektom architekta Dušana Jurkoviča a jeho rukopis cítiť naozaj všade. Dispozícia bytu je úžasne premyslená, nielen pokiaľ ide o funkčnosť, ale aj presvetlenie a úložné priestory. Tie sú zabudované tak, že ich každý prehliadne, ale majiteľom umožnia mať dokonalý prehľad vo veciach. Pri troch deťoch je to pre Luciu ozaj veľká výhoda.

Pri francúzskom okne je jedálenský stôl.
Pri francúzskom okne je jedálenský stôl.
Zdroj: Miro Miklas

Dosť svetla aj bez okna

Hneď pri vchode je malá hala, kde je toaleta a vstavané skrine na odkladanie kabátov, topánok a sezónnych vecí. Hoci tu nie je svetlík, svetlo prichádza z jedálne spojenej s kuchyňou, kde je jedno veľké okno i balkónové dvere.

V jednom štýle

Okrem nábytku, ktorý je iba z dreva, byt zjednocuje aj rovnaká podlaha. „Zrušila som prahy, nikdy som ich nemala rada. Možno si to človek na prvý pohľad ani neuvedomí, ale ak ho nič nedelí a nelimituje, zväčšuje to priestor,“ tvrdí Lucia, ktorej je blízky funkcionalizmus. To je dôvod, prečo sa v jej byte nesie všetko v jednotnom štýle – od farby nábytku až po dvere a zárubne.

 

Biele skrinky v kuchyni človek vôbec nevníma.
Biele skrinky v kuchyni človek vôbec nevníma.
Zdroj: Miro Miklas

Inšpirácia z Paríža

Mladá herečka žila niekoľko mesiacov v Paríži, ktorý ju veľmi inšpiroval. „Pointa parížskych bytov je v tom, že nie sú preplnené, a taký som chcela aj ten svoj. Máme tu dokonca klasické francúzske okná a vysoké stropy, takže už samotný byt bez zariadenia mal atmosféru, ktorú zbožňujem.“

Jednotný základ

Platí to aj pre obývačku, kde je dostatok miesta na oddychovanie i hranie, pritom je v nej veľká sedačka, knižnica cez celú stenu, rozkladací stolík i drevené hračky pre deti. Veľkosť priestoru podporujú aj neutrálne farby – sivá, biela a farba dreva. Žiadne iné sem Lucia nechcela. „Keď sa byt zaplní vecami, tak či tak sa im nevyhnete.“

 

Postieľka je na kolieskach, vďaka čomu má Lucia deti stále na očiach.
Postieľka je na kolieskach, vďaka čomu má Lucia deti stále na očiach.
Zdroj: Miro Miklas

Miesto na súkromie

V zadnej časti bytu sa nachádza ešte detská izba a spálňa s vlastnou kúpeľňou. Aj v stene, popri ktorej sa do izieb prichádza, sú od podlahy po strop zabudované úložné priestory, takže ani tu zapratanie miestností nehrozí.

S úsmevom to ide ľahšie

Lucia je momentálne v jednom kole – stará sa o deti a domácnosť, nakrúca seriály, hrá v divadle... Je obdivuhodné, koľko toho stihne, a pritom jej nemizne úsmev na tvári. „Mám rada všetky stránky života. Som spokojná, že sme všetci zdraví, navyše mám krásnu rodinku a aj prácu, ktorá ma nesmierne baví.“