Pred vyše týždňom sa rodinka moderátora a zabávača Mateja „Sajfu“ Cifru (40) a redaktorky Veroniky Cifrovej Ostrihoňovej (30) rozrástla o ďalšieho člena. Dcérka Sárka sa narodila zdravá na súkromnej klinike po niekoľkých dňoch prenášania, lebo na svet sa veľmi neponáhľala.

K narodeniu dcérky sa vyjadroval najprv pyšný otecko Sajfa, ktorý ako prvý z dvojice uverejnil niekoľko fotiek s bábätkom. Všetci netrpezlivo čakali, kedy aj mamina Veronika prezradí niečo o svojich pocitoch a zverejní fotku. Nedávno sa tak stalo a fotka je nielenže krásna a skutočne rodinná (pózuje na nej aj anglický buldoček Molly), ale Veronika ju doplnila aj o silný zmysluplný komentár.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Dnes sme presne týždeň rodičia. Sára má oči po ocinovi, a pľúca po mne. Ďakujem Vám zo srdca za všetky priania, odkazy a darčeky. Je to bizarno-krásne obdobie a malá nám robí radosť, aj keď občas reve ako tiger. Niektorí ste mi písali, že z nej iste vychováme superženu, čo ma veľmi potešilo. No zároveň som si uvedomila, že ani nemáme inú možnosť. Dámy totiž u nás stále ťahajú za kratší koniec. V prvom štvrťroku 2018 bola priemerná mužská hodinová mzda 7,45 EUR na hodinu, zatiaľ čo ženy zarobili len 5,97 EUR. V súkromnej sfére je hodinová mzda vysokoškolsky vzdelanej ženy 8,84 EUR. Ekvivalentný muž dostane takmer o štyri viac. Do toho si prirátajme, že takmer tri štvrtiny Slovákov stále veria, že ženina úloha je primárne v starostlivosti o rodinu a domácnosť. No a prihoďme ešte nahodilé rozmary poslancov rozhodovať o cudzích materniciach v snahe získať predvolebné body. Štartovacia línia ako lusk. A to sa Sára narodila so všetkými benefitmi, zdravím, kompletnou rodinou, sociálnym zabezpečením. Jej menej šťastné súputníčky budú musieť bojovať omnoho, omnoho viac. Toto nie je feministický manifest, ale zamyslenie sa nad vlastnou dcérou a jej budúcnosťou. Všetky tieto fakty a štatistiky totiž zrazu majú iný, osobnejší význam. A to nielen preto, že Maťo Sáre od počatia robí excelovskú tabuľku s výdavkami! Máme šancu to zmeniť, každý jeden, a pomôžeme tak všetkým. A bude dôvod na optimizmus. Ako hovorí Warren Buffet, keď sa pozrieme na to, čo ľudstvo dosiahlo za niekoľko storočí len s pomocou polovice svojho talentu, predstavte si, čo dokáže, keď sa bude môcť rovnocenne zapojiť aj tá druhá. . Koniec hlásenia, ideme jesť! . 📷 @patriciaostrihonova . . #family #baby #love #newborn #sara #newlife #bulldogsofinstagram #molly #picoftheday #saturday #weekend

Príspevok, ktorý zdieľa Veronika Cifrová Ostrihoňová (@veronikaostrihonova),

 

Kým sa niektoré mamy rozplývajú nad krásou a nežnosťou bábätka a píšu o maličkých prstíkoch a chutnej pusinke, Veronika tomu dala oveľa hlbší rozmer. Tým, že sa jej narodila práve dcéra, zamýšľa sa nad tým, aká budúcnosť ju čaká vo svete, ktorý ešte stále ovládajú muži.

Veronika to vidí takto:

Dnes sme presne týždeň rodičia. Sára má oči po ocinovi a pľúca po mne. Ďakujem vám zo srdca za všetky priania, odkazy a darčeky. Je to bizarno-krásne obdobie a malá nám robí radosť, aj keď občas reve ako tiger. Niektorí ste mi písali, že z nej iste vychováme superženu, čo ma veľmi potešilo. No zároveň som si uvedomila, že ani nemáme inú možnosť.

Dámy totiž u nás stále ťahajú za kratší koniec. V prvom štvrťroku 2018 bola priemerná mužská hodinová mzda 7,45 eur na hodinu, zatiaľ čo ženy zarobili len 5,97 eur. V súkromnej sfére je hodinová mzda vysokoškolsky vzdelanej ženy 8,84 eur. Ekvivalentný muž dostane takmer o štyri viac. Do toho si prirátajme, že takmer tri štvrtiny Slovákov stále veria, že ženina úloha je primárne v starostlivosti o rodinu a domácnosť. No a prihoďme ešte nahodilé rozmary poslancov rozhodovať o cudzích materniciach v snahe získať predvolebné body. Štartovacia línia ako lusk. A to sa Sára narodila so všetkými benefitmi, zdravím, kompletnou rodinou, sociálnym zabezpečením. Jej menej šťastné súputníčky budú musieť bojovať omnoho, omnoho viac. Toto nie je feministický manifest, ale zamyslenie sa nad vlastnou dcérou a jej budúcnosťou.

Všetky tieto fakty a štatistiky totiž zrazu majú iný, osobnejší význam. A to nielen preto, že Maťo Sáre od počatia robí excelovskú tabuľku s výdavkami!

Máme šancu to zmeniť, každý jeden, a pomôžeme tak všetkým. A bude dôvod na optimizmus. Ako hovorí Warren Buffet, keď sa pozrieme na to, čo ľudstvo dosiahlo za niekoľko storočí len s pomocou polovice svojho talentu, predstavte si, čo dokáže, keď sa bude môcť rovnocenne zapojiť aj tá druhá.
Koniec hlásenia, ideme jesť!

Veľa fanúšikov jej vyjadrilo veľký obdiv a podporu. Písali jej, že Sára sa ešte len narodila a už vyhrala v lotérii, lebo má úžasných a triezvo rozmýšľajúcich rodičov a vraj bude skvelé, ak bude aspoň spolovice po nich.