V nedeľu večer sa v Dolby Theater v Los Angeles konal 95. ročník udeľovania cien Americkej akadémie filmových umení a vied (AMPAS). Najlepším hercom sa stal Brendan Fraser, najlepšou herečkou zase Michelle Yeoh, píše Život. TASR správu prevzala z agentúry AP. Fraser, ktorý má americké i kanadské občianstvo, bol Oscarom ocenený za stvárnenie obézneho muža vo filme Veľryba (The Whale).

Toto boli TOP outfity! FOTO nájdete v galérii.

Malajzijčanka Yeoh sa stala prvou Ázijčankou, ktorá získala Oscara pre najlepšiu herečku, píše AP. Ocenili ju za jej rolu vo filme Všetko, všade, naraz režisérov Dana Kwana a Daniela Scheinerta.

Snímka Všetko, všade, naraz bola na 95. ročníku cien AMPAS nominovaná dovedna v 11 kategóriách, z ktorých zvíťazila v siedmich. Dvojica Kwan a Scheinert získala cenu v kategórii réžia. Za tento istý film (Všetko, všade, naraz) získali Oscara i Američan vietnamského pôvodu Ke Huy Quan, ktorého ocenili ako najlepšieho herca vo vedľajšej úlohe, a Američanka Jamie Lee Curtis, ktorá sa stala najlepšou herečkou vo vedľajšej úlohe.

Ešte predtým však už tradične pútali najväčšiu pozornosť celebrity a ich róby. Podujatie, ktoré sa koná v Dolby Theatre v Hollywoode a jeho hostiteľom bol Jimmy Kimmel, bolo svedkom mnohých módnych neúspechov – vrátane zvláštneho trenčkotu Lilly Singh, nočnej košele Zoë Saldana či divnej róby Rooney Mara.

Podľa módnych kritikov pôsobila Rooney Mara ako z divného filmu a jej róba vyzerala ako z iného storočia.
Zdroj: gettyimages

Ultraštíhla Lady Gaga (36) siahla po odvážnom modeli s odhaleným zadkom, iné celebrity ako Eva Longoria (47) vsadili na hlboký výstrih. Končil až pri pupku, nebudete sa na ňu vedieť vynadívať! Schovala do vrecka aj o polovicu mladšie konkurentky.

FOTO neskutočnej Evy Longorie nájdete v galérii.

Mohlo by vás zaujímať: