Ako to všetko začalo

Dvojica sa stretla v roku 1977, keď princ z Walesu randil s Dianinou staršou sestrou, lady Sarah McCorquodale. Už toto je dosť zlý začiatok, nie? Podľa viacerých zdrojov im to však nefungovalo a v lete v roku 1980 to ukončili. A práve vtedy začala Charlesa zaujímať mladšia sestra jeho ex. Holúbkovia si teda spolu začali a udalosti nabrali rýchly spád. Až príliš.

Vynútené zasnúbenie?

Dvojica mala údajne iba 12-krát rande, než sa zasnúbili. On však nebol až tak zaľúbený a nebol na to ani pripravený. K zásnubám ho viac menej dotlačil jeho prísny otec prostredníctvom listu, v ktorom ho postavil pred ultimátum: požiadaj ju o ruku alebo sa s ňou rozíď. Charles si zobral jeho slová k srdcu a dvojica sa zasnúbila vo februári 1981. V júli v tom istom roku už stáli pred oltárom. A hoci si Charles bral Dianu, stále nezabudol na svoju prvú a najväčšiu lásku Camillu Parker Bowles, ktorá sa však vydala za iného.

Svadba princa a princeznej z Walesu.
Svadba princa a princeznej z Walesu.
Zdroj: Getty Images

Prvý problém: Vzťah k jedlu

Diana ešte pred svadbou začala trpieť bulímiou. To, čo mala byť jej rozprávka, sa zmenilo na nočnú moru. Manžel si ju bral z donútenia a okrem toho miloval inú! Diana začala mať problém s bulímiou už krátko po zasnúbení a trvalo jej roky, kým sa jej ho podarilo dostať pod kontrolu. V tom čase už vedela o Camille a jej diagnóza sa zhoršovala vzhľadom na všetok ten tlak. „Prvý krát, keď mi merali obvod pása kvôli svadobným šatám, som mala 73 cm. V deň, keď som sa vydávala, to bolo 58 cm. Od februára do júla som sa doslova scvrkla,“ citoval Dianu magazín People. Jej problém sa ešte zhoršil počas medových týždňov.

Diana trpela roky poruchou príjmu potravy - bulímiou.
Diana trpela roky poruchou príjmu potravy - bulímiou.
Zdroj: Northfoto

Spustila to jediná poznámka

Princ Charles dal vraj raz Diane ruku okolo pása a poznamenal: „Tu sme dosť bacuľatí, že?“ Táto veta v kombinácii s Camillou všetko naštartovala. Bulímia je porucha prijímania potravy, kedy sa človek extrémne prejedá a potom si umelo vyvolá zvracanie. Kráľovná o Dianinej bulímii vedela a bola presvedčená, že práve toto rozbilo ich manželstvo...

Druhý problém: Depresia a sebaubližovanie

Bulímiu sprevádzala aj depresia. Tá sa rozvinula najmä v tehotenstve, keď čakala princa Williama. Princezná ľudských sŕdc sa cítila v rodine svojho manžela ako čierna ovca. Počas krstu princa Williama bola úplne odstrčená. Všetky fotky boli len o kráľovnej, Charlesovi a Williamovi. Charles jej nevenoval žiadnu pozornosť. Izolácia a nepochopenie ju viedli k strašným veciam – začala si ubližovať. Rezala si ruky a nohy Charlesovým nožom. Ten na to vôbec nereagoval.

Najzúfalejší pokus o pritiahnutie Charlesovej pozornosti! Toto je už priveľa... Čo spravila Diana počas tehotenstva sa dozviete v galérii k článku.

Princezná Diana bola v manželstve s Charlesom nešťastná.
Princezná Diana bola v manželstve s Charlesom nešťastná.
Zdroj: Getty Images

Snažila sa zbytočne

Dianine pokusy získať si Charlesovu pozornosť a lásku boli zbytočné. To manželstvo bolo odsúdené na zánik. Rozišli sa v roku 1992, rozvod prebehol o štyri roky neskôr. Lady Di však vykúpenie z nepodareného manželstva nenašla. Ďalší rok zahynula pri automobilovej nehode v Paríži.