Odchod niektorých slávnych osobností sa dal očakávať najmä pre vážne zdravotné problémy a už aj vyšší vek niektorých z nich. No u poniektorých, najmä tých mladších, bol ich náhly odchod totálnym šokom. Tak to bolo v prípade herečky Silvie Petöovej, o ktorej vážnych zdravotných problémoch netušili ani najbližší priatelia.

Silvia Petöová († 50)
Silvia Petöová († 50)
Zdroj: Profimedia.sk

A určite nemenej všetkých zaskočila aj smrť Petra Dudáka z Hexu, o ktorom sa vedelo, že statočne bojuje s ťažkou chorobou, napriek tomu jeho náhly odchod nikto nečakal.

Galavečer odovzdávania ocenení
Galavečer odovzdávania ocenení "Krištáľové krídlo" za rok 2018 v novej budove Slovenského národného divadla. Na snímke kapela HEX.
Zdroj: EMIL VAŠKO

A rovnako mnohých prekvapil náhly odchod českého herca Jiřího Pomeje, ktorý bojoval s rakovinou hrtana, dokonca mu odstránili aj hlasivky, lenže ani to chorobu nezastavilo.

Jiří Pomeje (†54)
Jiří Pomeje (†54)
Zdroj: Profimedia.sk


A napokon vari najviac všetkých jeho fanúšikov zaskočil odchod Krala Gotta, ktorý len pár týždňov pred svojou smrťou priznal, že už dlhšie ho trápi akútna leukémia, nad ktorou už ale nedokázal vyhrať.

Karel Gott
Karel Gott
Zdroj: Archív

S kým všetkým sme sa už tento rok museli rozlúčiť, si môžete pozrieť v ďalšich častiach článku a tiež  zaspomínať nad ich fotografiami v galérii.