Staršia dcérka Terezka ide vo vašich hereckých šľapajach. Teší vás to?

– Myslím, že sa celkom osvedčila. Brániť jej v tom nebudem, hoci viem, čo si to vyžaduje, a nie každému, kto vyštuduje školu, sa podarí naplniť svoje ambície. Určite ju nebudem odhovárať, to by bol nezmysel. Budem jej držať palce, aby dostala prácu, ktorú chce robiť.

Ste jej v tomto vzorom?

– Ja som nikdy nebol ten typ, že deti museli odpadávať z otca na televíznej obrazovke. Ako človek, ktorý sa tomu venuje vyše 40 rokov, mám skúsenosť a možno aj právo jej poradiť, ale nie je to o tom, že by som ju doma učil.

Aké to je, mať okolo seba taký babinec?

– Doma som ticho. (smiech) Je celkom pochopiteľné, že dcéry majú so svojimi problémami bližšie k mame. Ja sa snažím, aby sme mali kamarátsky vzťah a aby som im odovzdal to, čo im môžem dať ako otec v rámci životných postojov. Ale nie je to u nás drezúra, majú pomerne veľkú voľnosť, lebo si myslím, že sú inteligentné a dokážu odhadnúť, čo je správne aj nesprávne. Sára je teraz v pubertálnom veku, tak je to náročnejšie, ale my sme neboli iní. Tiež som bol „držka“. Papuľoval som, myslel som si, že som najmúdrejší na svete a rodičia nemohli rozumieť mojim problémom. Samozrejme, že dospelého človeka to rozčuľuje a aj zahučím, ale musí si tým prejsť a my takisto. Niekedy to človek nezvládne, ale výchovnú facku odo mňa nikdy nedostali. Možno aj preto, že to s nimi zvláda manželka.

Moderátor a herec s dcérami Terezkou (17) a Sárou (13).
Moderátor a herec s dcérami Terezkou (17) a Sárou (13).
Zdroj: RTVS

Túžili ste i po synovi?

– Takto som to nikdy nemal. Keď som vedel, že sa mi narodia dcéry, bol som šťastný a spokojný. Dôležité je, aby boli zdravé, šťastné a ak preto môžem niečo urobiť, tak, samozrejme, urobím, ale v rozumnej miere. Zase nie, aby dostali všetko na striebornej tácke. Skôr aby boli životaschopné a vedeli sa neskôr o seba postarať a možno aj o mňa. (smiech)