Tornádo z Tichomoria

Winston PETERS (63), novozélandský minister zahraničných vecí

Turbulencie, ktoré Peters preskákal vo svojej politickej kariére, má zapísané v tvári, no žiadne staré železo sa v jeho prípade nekoná. Sila, ktorá z jeho osoby vyžaruje, v spojení s miernym nacionalizmom a značným populizmom z neho spravili dôležitú postavu novozélandských politických dejín a on si je toho dobre vedomý. Napriek neustálym problémom s dotáciami svojej strany (obdoba slovenských „igelitkových škandálov“) to dotiahol až na post ministra zahraničných vecí. Vždy bezchybne oblečený, striktne v obleku a kravate, bude pravdepodobne plávať politickými vodami ešte dlho a vytrvalo.

Mladý, krásny, opálený

Barack OBAMA (47), americký prezident

Mnohí nevedeli Silviovi Berlusconimu odpustiť jeho ohodnotenie nového amerického prezidenta. A pritom je dobrosrdečne výstižné. Obama je prvý Afroameričan na poste najmocnejšej hlavy štátu a ešte je aj k svetu. V mladosti poskúšal, čo sa dalo, priznal z toho marihuanu, kokaín a alkohol, čo len bezchybne zapadlo do príbehu o zlom chlapcovi, ktorý premenil americký sen na skutočnosť. Šikovný basketbalista vyštudoval na Harvarde právo a zobral si za ženu takisto právničku Michelle, ktorá mu urobila v prezidentskej kampani značnú službu. Pekný čoko odtieň Baracka Obamu bude zatiaľ zrejme častejším terčom médií než očakávané zmeny, v ktoré dúfa nielen jeho ľud. 55 % bielych Američanov ho, mimochodom, považuje za belocha a pre 66 % opýtaných Afroameričanov je jednoznačne černoch. P. S.: Vedeli ste, že prostredné meno amerického prezidenta je Hussein????!!!

Muž, ktorý dostal Carlu

Nicolas SARKÖZI (53), francúzsky prezident

Niežeby si Carla dala rukáv odtrhnúť, to určite nie, ale predsa. Jedna z najkrajších modeliek, ktoré kedy chodili po móle, si vybrala práve tohto francúzskeho chlapíka a jeho sexepíl tým získal nevídané rozmery. Francúzsky prezident nie je žiadne neviniatko a celkom pokojne by sme mohli povedať, že Nicolas má baby rád. Je to jeho tretí manželský pokus, pričom aj tie predchádzajúce boli značne otrasené jeho absentujúcim zmyslom pre monogamiu. Patrí medzi najlepšie oblečených politikov na svete a za jeho úsmevom sa dá vytušiť autorita ako remeň. V každom prípade popularita Sarközyho po roku vo funkcii klesla na historické dno a prezidentovi neverilo až 64 percent Francúzov, čo bol najhorší výsledok, odkedy sa toto meranie vôbec začalo uskutočňovať. Mierny nárast sympatií sa prejavil až po prepuknutí fi nančnej krízy, a tak sa dvojica, u ktorej vraj išlo o rozprávkovú lásku na prvý pohľad, môže opäť venovať intenzívnym prácam na počatí exkluzívneho potomka.

Ebenový krásavec

Jesse JACKSON Jr. (43), americký kongresman

U tohto Obamovho kolegu a spolupútnika je farba pleti jednoznačná a Jesse je na svoje korene patrične hrdý, takže obhajuje práva černochov všade, kde sa dá. A niekedy aj tam, kde sa nedá. V mladosti si preto párkrát posedel v base. Napríklad aj v deň svojich dvadsiatych prvých narodenín, pretože sa zúčastnil na demonštrácii proti apartheidu v Juhoafrickej republike. Keď sa pred sedemnástimi rokmi ženil, spôsobil ešte poprask tým, že mu mal prísť za svedka najznámejší nigérijský priekupník drog, ale odvtedy už seká dobrotu. Fyzický zjav Jacksona nezaprie dlhé roky aktívneho futbalu a predovšetkým nadšený dlhoročný tréning kung-fu a taekwonda. Vzorný manžel a otec zmeškal za prvých trinásť rokov svojej kariéry v kongrese len 2 (slovom DVE!) hlasovania. V slovenskom parlamente by si pripadal trošku osamotený.

Tichý senátor brehy podmýva

John EDWARDS (55), bývalý americký senátor

John sa pokúsil o americké prezidentské kreslo dvakrát. Keď už bolo jasné, že krajina je defi nitívne prevalcovaná šarmom Baracka Obamu a netreba ďalej prácne udržiavať bezúhonný look, začala sa médiami šíriť zvesť o jeho aférke. Chlapík s hollywoodskym úsmevom a otec štyroch detí si vraj narazil fi lmárku Rielle Hunter, ktorá nakrúcala krátke dokumenty zo zákulisia jeho kampane. Nuž a táto dáma onedlho otehotnela. Kým Edwards a Rielle s kamennou tvárou všetko zapierali, jeho zákonitá manželka bojovala o život s rakovinou prsníka, ktorá sa napriek chemoterapii vrátila s metastázami v kostiach. V auguste 2008 Edwards blahosklonne pripustil existenciu nepatričného románika, no kajúcne tvrdil, že dieťa veru nie je jeho. K otcovstvu bábätka, ktoré malo v tom čase už pol roka, sa napokon priznal ďalší člen jeho volebného tímu. Dobrý fór!

Uhrančivý & vplyvný

Boris NEMCOV (49), bývalý ruský vicepremiér

Tmavovlasý štramák so židovským pôvodom je jedným z najvytrvalejších kritikov Vladimíra Putina a tromfol ho dokonca v ankete o najsexi ruského politika. Obaja sa síce tvária, že ich to až tak veľmi nezaujíma, no ruku k ohňu za ich egá ani len nepriblížime. Nemcov je najšťastnejší, keď robí politické dusno, a zatiaľ sa mu darí jedna radosť. Svoje súkromie si stráži lepšie ako horda bodyguardov, no isté je, že pekným ženám podľahne rád a ľahko. S troma ženami má totiž tri dcéry a jedného syna. Občianky, ktoré ešte nemajú dieťa od Borisa Nemcova, nech sa prihlásia u súdruha Žinčicu.

Čo na srdci, to na jazyku

Silvio BERLUSCONI (72), taliansky premiér

Taliansky premiér je všetko. Zabávač, autor piesní, realitný a mediálny magnát, vlastník športových klubov a ešte viac. Najbohatší muž Talianska si dáva pozor, aby jeho vek nebol badateľnejší, než je nevyhnutné, občas si dá vyhladiť vrásky, dostreliť vlasy či zafarbiť korienky. Pravidelne každý týždeň vyrobí svojou žoviálnosťou dáky malér, neustále je obviňovaný z kamarátstva s mafi ou a napriek tomu je tretím najdlhšie slúžiacim premiérom vo svojej slnečnej vlasti. Známy milovník žien sa nedávno neudržal a jeho ministerka Mara Carfagna si od neho s úžasom vypočula slová: „Keby som nebol ženatý, vás by som si vzal okamžite.“ Manželke Veronice sa za tento výrok ospravedlňoval na celej titulke denníka La Repubblica.

Vytesaný z kameňa

Vladimír PUTIN (56), bývalý prezident Ruskej federácie

Psí čumák Voloďa fascinuje ženy ešte aj teraz, keď skončil vo funkcii prezidenta Ruskej federácie. Toľko moci a peňazí u jediného muža spolu s minulosťou agenta KGB je ako magnet, nehovoriac o jeho tele, ktoré jasne nesie známky špičkového výcviku v bojových umeniach. Dodnes cvičí džudo, a keď sú novinári nablízku, vďačne niekoho otlčie o žinenku. Putinove modré oči sú ľadovo chladné a vzbudzujú pocit, že žiadny pocit vlastne nepoznajú. Jediná, čo zrejme vie, aká je pravda, je jeho žena Ľudmila, ktorá to s ním ťahá už štvrťstoročie. Putin má aureolu verného muža, ktorý je macho proti vlastnej vôli, no minulý rok preblesli médiami správy o jeho tajnom rozvode a údajnej 25-ročnej frajerke. Síce ich o pár dní naštvane poprel, ale nedá sa nič robiť. Skrátka, neveríme!

Fešák made in Great Britain

David MILIBAND (43), britský minister zahraničných vecí

Taký pekný sociálny demokrat už dávno po krajine večného dažďa a pľušte nechodil. David je minister zahraničných vecí, napriek tomu veselo bloguje, nepochoval svoj zmysel pre humor a rozumejú mu aj mladí ľudia, lebo hovorí ich jazykom. Pestuje si vášeň pre futbal, kategoricky odmieta existenciu Boha a jeho manželka je huslistka v Londýnskom symfonickom orchestri. Zoznámenie prebehlo ako v gýčovej romantickej komédii, v lietadle z Ríma do Londýna, kde sedeli vedľa seba. Pár zrejme preskákal aj horšie časy, keďže vlastné deti nemajú a adoptovali si v USA dvoch synov.