Hráte v sitkome Dovidenia, stará mama! Čo vás presvedčilo dať sa na komediálny žáner?

Tí, čo ma poznajú, ma majú za vtipnú osobu. Sama tomu niekedy nerozumiem. (smiech) Ale vážne. Rozosmiať ľudí je ťažké, no ja som k tomu inklinovala odmala. Bola som zabávačom spoločnosti. Takže ma nebolo treba prehovárať dvakrát. Mám rada komiku. Rada som ju robila aj v nitrianskom divadle Andreja Bagara. No na javisku je super aj dráma a trpenie.

Kristína Greppelová v seriáli Dovidenia, stará mama.
Kristína Greppelová v seriáli Dovidenia, stará mama.
Zdroj: TV JOJ

Lepšie ako v živote... 

Aj tam majú svoj význam. To zlé nás vždy niekam posunie. Je to skúsenosť. Človek, ktorý netrpí, je prázdny. Samozrejme, s výnimkou zdravia. Lebo to je niečo, čo neovplyvníme. Preto vždy sebe i druhým prajem ako prvé zdravie. S ním príde aj všetko ostatné.

Okrem sitkomu hráte v Aréne a čaká vás pokračovanie seriálu Tajné životy. Nie je toho veľa?

Vždy, keď príde výzva, poviem si, bude to náročné, ale dám to. S mamou však mám dohodu, že ma potom musí ľutovať, koľko toho mám. Pritom to v pohode zvládam. (smiech)

Kristína Greppelová v seriáli Dovidenia, stará mama.
Kristína Greppelová v seriáli Dovidenia, stará mama.
Zdroj: TV JOJ

Tomáš vás neľutuje?

S ním takú dohodu nemám. Ale vždy mi povie, že on by už bol mŕtvolka, no necháva na mne, čo zvládnem. Keď treba, tak ma pohladká a povie – ty to dáš, si šikovná. Nepovzbudzujúce je skôr to, keď sa ma syn opýta, či nemôžem dať výpoveď a nájsť si normálnu robotu? (smiech) Ale potom si to väčšinou vynahradíme cez leto. Celá veľká rodina strávime mesiac pri mori.

Kristína Greppelová s Tomášom Palonderom.
Kristína Greppelová s Tomášom Palonderom.
Zdroj: archív K. G.

Prezradila o sebe

Aké máte neresti?

Fajčím. Strašne veľa! Chcem prestať a hrozne mi to nejde. To je tá jediná neresť, ktorú mám, keď už jesť nemôžem a ani alkohol nepijem...

Rada nakupujete?

Oblečenie nie. Vždy mi bolo všetko malé, preto mám k tomu averziu. No také tretky ako šperky, tých by som si vedela nakúpiť do aleluja. Tam neriešite či to je veľkosť 38 a či vám budú sedieť.

Obľúbená farba?

Milujem tyrkysovú modrú a tmavomodrú. Dá sa veľmi dobre kombinovať.