Jaroslava Stránská mala v mladosti sľubne rozbehnutú kariéru, do toho prišlo neplánované tehotenstvo, vydala sa a narodila sa jej dcérka.

Jaroslava Stránská
Zdroj: Reprofoto/ČT

Aj keď to bolo hektické obdobie, nejako to zvládala. Jaroslava denne dochádzala z Liberecka do Prahy, aby dokončila štúdium na konzervatóriu, manžel pracoval a dcérku im strážila manželova babička.

Jaroslava Stránská
Zdroj: Reprofoto/ČT

Potom však prišiel okamih, ktorý nechce zažiť žiadny rodič. Jedného dňa, keď sa vracala z Prahy zo skúšky sa od manžela a svokra dozvedela, že jej dcérka zomrela. Dcérke po narodení museli kvôli proitilátkam meniť krv a mala aj trochu slabšie srdiečko. V tej dobre však diagnostika aj liečba vrodených srdcových ochorení nebola na takej úrovni ako dnes. Lekári jej potom oznámili, že dcérka zomrela na syndróm náhleho úmrtia, spôsobený pravdepodobne zúženou srdcovou chlopňou.

Jaroslava Stránská
Zdroj: Reprofoto/ČT

Tragická udalosť poznačila aj jej vzťah s manželom a nasledoval rozvod. V čase, keď sa rozvádzala, jej navyše zomrela mama, onedlho na to zomrel aj jej otec a babička.

Jaroslava Stránská
Zdroj: Reprofoto/ČT

Hoci si neskôr našla nového partnera, so smrťou dcérky, ktorá by dnes mala už 28 rokov, sa nikdy nezmierila. Napriek všetkému nezatrpkla, v práci sa jej stále darí, v súčasnosti hrá v českom seriáli Policie Modrava.

Jaroslava Stránská
Zdroj: Reprofoto/Discopříběh

Po rokoch predsa len stretla svoju životnú lásku, žiaľ, ďalšie deti sa jej už nepodarilo mať. Sedemkrát podstúpila umelé oplodnenie, no neúspešne. Svojho súčasného partnera Pavla pozná už dávno, zoznámili sa na chalupe u jej starej mamy, keď mala 16 rokov. A hoci jej terajší vyvolený mal o ňu záujem už pred rokmi, ona mala inú lásku. Obaja si teda založili rodiny, neskôr sa rozviedli, aby napokon opäť našli k sebe cestu.

...a takto vypadá dnes.
Zdroj: TV Prima

A teraz spolu chystajú svadbu. Hoci Jaroslava druhej svadbe vo svojom živote dlho odolávala, napokon sa predsa odhodlala urobiť tento krok. A keďže jej súčasný partner má z prvého manželstva dcéru, bude ju aspoň takto mať aj ona a už teraz sa teší na vnúčatá.

Jaroslava Stránská
Zdroj: Reprofoto/ČT