Zrejme ste sa po tých rokoch s manželom naučili zahladzovať trecie plochy. Alebo stále niekde naráža kosa na kameň?

Je to o súžití. Každý má nejakú predstavu o tom, ako by mala fungovať domácnosť. Väčšinou mám na starosti všetko ja, odkladám veci po Ernestovi aj Vanesske... Chcem sa totiž vyhnúť tomu, aby som bola ako obohratá platňa a neustále pripomínala, že keď zvládnem dať veci na miesto ja, zvládnu to aj oni. Radše skrátka urobím všetko sama. Keď sa to však nakumuluje, vybuchnem. Oni už vedia, že si pokričím a potom to zase pôjde v starom duchu (smiech).

Mali ste aj vážnejšiu krízu?

U nás extra vážna neprišla, sú to bežné škriepky a hádky, ktoré má, myslím, úplne každý.

Ernest Šarközi a Silvia Šarköziová na premiére filmu Smolu nosíš ty, láska.
Zdroj: EMIL VAŠKO

Cítite sa teda obaja ako dokonale vyrobené puzzle?

Áno, je to tým, že máme úplne rovnaké priority, pochádzame z veľmi podobných rodín, v ktorých manželstvo fungovalo. Možno preto nezahadzujeme vzťah pre hlúposti a nikdy sme neprestali komunikovať.

To je dôležité najmä vtedy, keď prídu ťažšie časy. Je známe, že váš muž mal asi päť rokov veľké problémy. Hovoril o prekliatí a urieknutí, pomohol mu nakoniec až kňaz. Ako sa na tie časy pozeráte?

Bolo to hrozné obdobie. Chodili sme po lekároch, a keďže vyšetrenia nič neukázali, už sa nám aj smiali, že veď má výsledky ako športovec. Lenže nemôžete sa s tým uspokojiť, keď nie ste schopný pomaly vyjsť na pódium a robí vám problém vôbec ráno vstať. Keď nám lekári nevedeli pomôcť, Ernest sa obracal na rôznych liečiteľov a „bosorky“.

FOTO HUDOBNÍČKY Z DUBAJA JE VO FOTOGALÉRII.

Ja v také veci neverím, ale chodila som s ním všade, viete, vtedy sa aj slamky chytáte. Musela som ho podporiť, hoci som nevedela, či robíme dobre. Keď sa dopočul o niekom, kto by pomohol na strednom Slovensku, zbalili sme sa, vzali aj malú Vanessku a cestovali... Nakoniec nám pomohol jeden pán farár, ktorý povedal: „Nerozmýšľajte nad tým, odkiaľ to prišlo ani prečo sa to stalo práve vám.“ Sľúbil, že sa bude modliť a všetko prejde. A kupodivu sa tak aj stalo, sme mu vďační. Všetko je našťastie za nami, Ernest, napriek tomu, že má nadváhu a z toho vyplývajúce bežné problémy, sa cíti dobre. >>>