A potom prišli udalosti, ktoré boli u zarytého starého mládenca roky nepredstaviteľné. Keď Karel stretol bývalú zdravotnú sestru Ivanu Macháčkovú, odhodlal sa k zásadnej veci a tú oznámil šokujúcou esemeskou. "Milí priatelia, chceme vám oznámiť, že dnes, 7. 1. o 16.30 miestneho času, sme sa vo svadobnej kaplnke v Las Vegas vzali. Vaši Karel a Ivana Gottovci." Spevákova esemeska prišla jeho nemeckým a českým priateľom nečakane v priebehu 8. januára 2008. A spôsobila dokonalú smršť.

Karel Gott si vzal Ivanu Macháčkovú na tajnom obrade v Las Vegas v roku 2008.
Karel Gott si vzal Ivanu Macháčkovú na tajnom obrade v Las Vegas v roku 2008.
Zdroj: Archív Karla Gotta


Predchádzala jej ale táto, ktorá už predsa len čosi naznačovala..."Zdravím vás, volám sa Charlotte Ella Gottová a narodila som sa dnes 30. 4. o 6:29 hod, vážim 3,28 kg a meriam 51 cm. Už sa na vás teším." Textové správy, ktoré Karel a Ivana rozosielali svojim najbližším a novinárom 30. apríla 2006 dopoludnia sa stali správou dňa, mesiaca i roka.

Ivana si najskôr nevedela predstaviť, že Karel bude otcom jej detí.
Ivana si najskôr nevedela predstaviť, že Karel bude otcom jej detí.
Zdroj: Archív K. G.

A potom prišla ešte jedna: "Oznamujeme všetkým radostnú správu, že sa nám včera, 28. 5. 2008 o 16:28 narodilo krásne zdravé dievčatko Nelly Sofie. Naša dcéra váži 3,16 kg a meria 49 cm. Matka, dcéra aj otec sú v poriadku a šťastní. Nelly Sofia sa narodila o dva týždne skôr ako plánovala a z poverčivosti sa jej nechcelo prísť na svet v piatok trinásteho, ako jej predpovedali pôrodníci."