Maestro Karel Gott bol velikán, na akého sa nezabúda. Svojimi slovami dokázal neraz vyjadriť to, čo si ostatný len mysleli. Svojou hudbou, textami, ale aj tým, ako pôsobil na ľudí, vedel osloviť hneď niekoľko generácií naraz. A to sa rozhodne nepodarí len tak niekomu. 

Keď k nám od našich západných susedov dorazila správa, že Gott už nie je medzi nami, najmä na sociálnych sieťach sa roztrhlo vrece s ďakovnými príspevkami a fotkami. Ľudia na speváka spomínali len v dobrom, delili sa o svoje nezabudnuteľné zážitky s Maestrom a posielali mu do neba tie najkrajšie vyznania. Nespomínalo sa však len na jeho hudobnú tvorbu. Gott bol aj majstrom vo vyjadrovaní a za svoj dlhý život stihol vysloviť množstvo viet, ktoré v jeho fanúšikoch zarezonovali na celý život.

Karel Gott
Karel Gott
Zdroj: profimedia.sk

Keď sa na niektoré spevákove vyjadrenia dívate spätne, človek občas dostane pocit, že Karel Gott snáď tušil, aký osud ho postretne. Každý svoj deň sa snažil prežiť naplno, aby nikdy neľutoval, že niečo zanedbal. Zozbierali sme pre vás spevákove najsilnejšie výroky, ktoré vás nenechajú chladnými.