Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Oldřich Velen († 91) z Arabely: Prečo rodina jeho smrť tajila?!

29.06.2013 Nový Čas

Aj napriek tomu, že Oldřich Velen († 91) bol jedným z najobsadzovanejších českých hercov, o jeho smrti sa dodnes mlčalo.

V Arabele hral poradcu kráľa (v strede). Jednou z jeho najznámejších bola úloha Jura Kláska v Slovácko sa nesúdi. 4 obrázky vo fotogalérii V Arabele hral poradcu kráľa (v strede). Jednou z jeho najznámejších bola úloha Jura Kláska v Slovácko sa nesúdi.

Oldřich Velen († 91) alias Jura Klásek zo seriálu Slovácko sa nesúdi, zomrel 4. mája tohto roku. Nik z rodiny to však nedal na známosť.

O jeho smrti nevedeli dokonca ani susedia. „Čože? Pán Velen umrel?“ divila sa susedka pri návšteve redaktora z českého denníka Blesk.

Velen chcel odpočívať vedľa svojej manželky. „Nebudem tu sám. Rodina sem jazdí každý týždeň. Keď pôjdu okolo, povedia: Nazdar, dedo,“ bolo jeho posledné prianie, keď urnu s popolom svojej milovanej ženy uložil do záhrady pri chalupe, ktorú 30 rokov opravoval.

Rodina ho zatiaľ nesplnila, avšak suseda zosnulého herca sa vyjadrila, že syn sa o otca vzorne staral a bol jedným z tých detí, po akých túži každý senior. Velen bol rekordmanom medzi českými hercami. Zahral si totiž dohromady až v 310 filmoch!

S manželkou Sylviou vychovali dvoch synov a dočkali sa šiestich vnúčat. 4 obrázky vo fotogalérii S manželkou Sylviou vychovali dvoch synov a dočkali sa šiestich vnúčat.

S manželkou Sylviou vychovali dvoch synov a dočkali sa šiestich vnúčat.

V Arabele hral poradcu kráľa. 4 obrázky vo fotogalérii V Arabele hral poradcu kráľa.

V Arabele hral poradcu kráľa.

Jedna z najznámejších úloh Jura Kláska v Slovácko sa nesúdi. 4 obrázky vo fotogalérii Jedna z najznámejších úloh Jura Kláska v Slovácko sa nesúdi.

Jedna z najznámejších úloh Jura Kláska v Slovácko sa nesúdi.

Tlačiť Diskusia