Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Zdeněk Svěrák: Kvôli slovenskej herečke takmer opustil rodinu!

01.07.2013 Casprezeny.sk

Herec, scenárista a spisovateľ Zdeněk Svěrák (77) pôsobí navonok ako strážca morálky, ale až taký svätý nie je.

Kvôli tejto slovenskej kráske chcel herec opustiť manželku. 9 obrázkov vo fotogalérii Kvôli tejto slovenskej kráske chcel herec opustiť manželku.

Keď sa nakrúcal film Ako jed (1985), zamiloval sa do svojej o veľa rokov mladšej kolegyne, slovenskej herečky Ivony Krajčovičovej (53)! Áno, úplne rovnako, ako mu to predpisoval scenár! Ako jeho milostný úlet dopadol?

Manželka mu zakázala hrať, vedela, že je v tom až po uši ...

Diali sa vtedy veci ...  "Zdeněk bol neherec, takže nám celkom nahralo do kariet, že sa do Ivony, ktorá vo filme stvárnila jeho milenku Julku Tomčányovou, naozaj zamiloval," priznal bez rozpakov režisér snímky Vít Olmer (71). Románik trval niekoľko týždňov a vedela o ňom aj Svěráková manželka. "Raz prišiel Zdeněk na nakrúcanie s tým, že jeho Boženka mu zakázala ďalej hrať. Že vraj nie je žiadny herec, ale tie milostné scény že hrá opravdivo," dodal Olmer.

Svěrák žil celý čas v nádeji, že by sa mohol flirt s pôvabnou Slovenkou premeniť vo vzťah. Lenže Krajčovičová mu lásku neopätovala. "Našťastie už to bolo na konci filmu, pretože Zdeněk to strašne ťažko niesol. Dokonca sa s ňou prestal úplne baviť. Keď som im potreboval niečo vysvetliť, dať pokyny, musel som to hovoriť každému zvlášť. Oni spolu vôbec nehovorili," potvrdil režisér.

Svěrák sa pri natáčaní zamiloval do kolegyne: Chcel odísť od rodiny! 9 obrázkov vo fotogalérii Svěrák sa pri natáčaní zamiloval do kolegyne: Chcel odísť od rodiny!

Svěrák sa pri natáčaní zamiloval do kolegyne: Chcel odísť od rodiny!

Bol to osud ...

Dnes už Zdeněk Svěrák všetko berie s nadhľadom. "Bolo šťastie, že sa podarilo nájsť krásnu slovenskú herečku, ktorá jednoducho bola výrazný typ. Na muža v mojom veku mohla skutočne pokojne pôsobiť ako jed. Po päťdesiatke to môže stretnúť každého chlapa," vyjadril sa diplomaticky k svojmu vzplanutiu Svěrák. Pritom stačilo málo, a k ničomu ani nemuselo dôjsť.

Zdeněk vo filme pôvodne hrať nemal! "Postavu Pavla Hnyka mal obsadiť Jiří Menzel. Vedenie štúdia Barrandov ale na poslednú chvíľu odmietlo spojenie: Menzel, Máša (autor poviedky - pozn.aut), Olmer. Týždeň pred natáčaním mi oznámili, že ho musím nahradiť niekým iným. Jirka potom sám požiadal Zdeňka, či by tú úlohu nezobral," prezradil Vít Olmer.

Zdeněk Svěrák a Ivona Krajčovičová vo filme Ako jed. 9 obrázkov vo fotogalérii Zdeněk Svěrák a Ivona Krajčovičová vo filme Ako jed.

Zdeněk Svěrák a Ivona Krajčovičová vo filme Ako jed.

Prečo sa po Krajčovičovej zľahla zem?

Krásna herečka, kvôli ktorej sa Svěrák takmer rozviedol, v deväťdesiatych rokoch úplne zmizla z televíznej obrazovky. Kariéru prerušila zákerná choroba. Choroba zvaná orbitocelulitida (akútne zápalové ochorenie vzniká väčšinou sekundárne, a to zanesením mikrobiálnej infekcie z okolia, po poranení alebo prenosom krvou zo vzdialeného zápalového ložiska. Pacient má teplotu a je celkovo indisponovaný - pozn.aut.) ju na dva roky úplne vyradila zo života.

Do toho ešte musela bojovať s nadváhou. "Z ničoho nič mi opuchlo oko. Potom sa choroba rozbehla a ja som vyzerala ako Quasimodo. Z hormonálnych liekov som pribrala štyridsať kíl. Tak som sa radšej úplne stiahla do ústrania, nikam som nevychádzala a radšej som sa všetkým vyhovárala, že cestujem," uviedla Krajčovičová. Všetko sa ale nakoniec v dobre obrátilo. Chorobu prekonala, vydala sa a má dve deti Michala a Lauru. Dnes sa venuje svojej umeleckej agentúre.

Tlačiť Diskusia