Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Odstráňte škvrny od potu: Overené rady našich babičiek!

02.08.2013 Nový Čas pre ženy

Počas horúcich letných dní sa potíme a prepotené fľaky na oblečení sú našou nočnou moru. Ako sa ich elegantne zbaviť?

Hneď ako prídete domov, prepotené oblečenie si vyzlečte a namočte do teplej vody s trochou prášku na pranie. Keď dáte oblečenie len vyvetrať, pot na ňom začne pôsobiť do hĺbky vlákien a bude ťažšie ho odtiaľ dostať.

Preč so škvrnami

Svetlá bavlnená bielizeň

Namočte ju do teplej mydlovej vody, do ktorej pridáte čpavok (1 čajovú lyžičku na 1 liter vody). Potom bielizeň vyperte klasicky v práčke. Ak čistenie nezaberie, pripravte si kašičku z pracieho prášku a vody, ktorú nanesiete na škvrny a necháte chvíľu pôsobiť. Potom bielizeň na niekoľko hodín namočte do teplej vody a vyperte.

Farebná bavlnená bielizeň

Namočte ju do umývadla s teplou vodou, do ktorej pridáte ocot (1 čajovú lyžičku na 1 liter vody). Potom vyperte v práčke. Použiť môžete tiež klasické jadrové alebo žlčové mydlo, ktorým najprv škvrnu potriete a potom odev na niekoľko hodín namočíte do teplej vody.

Svetlé hodvábne tkaniny

Bavlnenú handričku namočte v studenej vode a potrite škvrny, na ktoré potom nanesiete kašičku z jedlej sódy a vody. Jemne handričkou votrite do vlákien a nechajte niekoľko hodín pôsobiť. Menej viditeľné škvrny stačí namočiť do kúpeľa s jedlou sódou (1 lyžica na 1 liter vody) a nechať pôsobiť cez noc. Potom vyperte.

Farebné hodvábne oblečenie

Na škvrny funguje to isté ako v prípade svetlého hodvábu, iba miesto jedlej sódy použite teplú mydlovú vodu.

Tlačiť Diskusia
Focus Media