Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Horúčavy útočia! Ako prežiť tropický deň hodinu po hodine

26.07.2013 Casprezeny.sk

Teplo ako na Sahare útočí aj na náš organizmus. Teploty majú do budúceho týždňa len stúpať.

Najväčšie peklo nás podľa meteorológov čaká v nedeľu a pondelok, keď sa ortuť vyšplhá až na 38 °C! Premýšľate, ako tú horúčavu prežijete? Nemusíte sa kvôli tomu zatvárať do pivnice. Ponúkame vám návod, ako horúci deň prežiť v pohode.

7.00 hod.

Rozpáľte sa

Aký je najlepší štart do nového dňa? Sex hneď ráno. Ženské a mužské pohlavné hormóny sa totiž vyplavujú vtedy najsilnejšie a chuť milovať sa stúpa. Rozospalosť sa ihneď stratí. Nepokúšajte sa však o žiadny sexuálny maratón, ten by vás mohol, naopak, vyšťaviť.

Horúčavy útočia! Ako prežiť tropický deň hodinu po hodine 3 obrázky vo fotogalérii Zdroj:

8.00 hod.

Osviežte sa

Nezabudnite na osviežujúcu rannú sprchu. Než sa pustíte do raňajok, pripravte si šalviový čaj, ktorý pomáha obmedzovať potenie. Do hrnca dajte 1-2 lyžičky sušenej šalvie a zalejte štvrť litrom studenej vody. Potom už len priveďte do varu a nechajte 15 minút vylúhovať.

Nezabudnite na osviežujúcu rannú sprchu. 3 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Archív Nezabudnite na osviežujúcu rannú sprchu.

9.00 hod.

Raňajkujte zdravo

Raňajky by mali obsahovať dostatok uhľohydrátov, ktoré podporujú tvorbu hormónu sérotonín. Ten má vplyv na dobrú náladu. Najvhodnejšie je dať si müsli, oriešky alebo celozrnné pečivo. Kofeínu by ste sa mali vyhnúť, rozširuje cievy a telo na to reaguje tým, že sa potí.

Raňajky by mali obsahovať dostatok uhľohydrátov, ktoré podporujú tvorbu hormónu sérotonín. 3 obrázky vo fotogalérii Zdroj: shutterstock Raňajky by mali obsahovať dostatok uhľohydrátov, ktoré podporujú tvorbu hormónu sérotonín.

10.00 hod.

Na slnko predpoludním

Slniečko si užívajte predpoludním, nebezpečné UV žiarenie totiž nie je ešte v tomto čase také silné. Najlepší čas na opaľovanie je od 10. do 12. hodiny. Ale ani v tomto čase slnko nepodceňujte a natierajte sa opaľovacím krémom s ochranným faktorom minimálne 20!

12.00 hod.

Obedujte šalát

Chrániť sa pred slnečnými lúčmi môžete aj zvnútra a to vitamínmi A, C, E. Na obed si preto dajte napríklad ľahký šalát. Milovníci mäsa si k nemu môžu pridať tuniaka alebo údeného lososa.

13.00 hod.

Poriadne si odpočiňte

Po zdravom obede spomalí telo svoj rytmus, a tak je čas na relax v závesnej sieti alebo dvadsaťminútový spánok. Nezabudnite po celý deň dostatočne piť. V takom teple by ste mali vypiť minimálne 3 litre vody! Vyhnite sa sladeným vodám, zaťažujú organizmus.

15.00 hod.

Hurá k vode!

Teplo síce dokáže poriadne unaviť, ale aby ste celý deň len nepreleňošili, mali by ste sa aj hýbať. A čo je v týchto horúčavách najlepšie? Plávanie! Rozprúdi vám krv, ale chladivá voda vás zároveň skvelo osvieži. Od 16. hodiny okrem toho slnko uberá na svojej intenzite, takže hurá k vode.

18.00 hod.

Dajte si drink

Pohárikom vína alebo vychladeným pollitrom pivka rozhodne nič nepokazíte. Pečeň je v týchto dňoch v dokonalej kondícii a alkohol odbúrava rýchlejšie. Rozhodne však pite s mierou a nič nepreháňajte.

20.00 hod.

Za zábavou do baru

Pokiaľ vás úmorne teplý deň nevyčerpal a stále v sebe nájdete ešte nejakú energiu, zamierte s kamošmi do najbližšieho baru. Pobavíte sa, možno si vyskúšate aj nejaký juhoamerický tanec a tiež si nevinne zaflirtujete s osobou, ktorá vás práve priťahuje.

Horúčavy útočia! Ako prežiť tropický deň hodinu po hodine 3 obrázky vo fotogalérii Zdroj:

01:00 hod.

Pyžamo do chladničky

O tejto hodine by mali byť aj noční vtáci v posteli. Organizmus sa totiž najlepšie zregeneruje spánkom. Pokiaľ vás stále trápi horúčava, dajte si pyžamo na pár hodín predtým, než pôjdete spať, do mrazáku a uvidíte, ako príjemne sa vychladí. Pred spánkom si doprajte teplú sprchu. Póry sa otvoria a telo sa ochladí.

okiaľ vás stále trápi horúčava, dajte si pyžamo na pár hodín predtým, než pôjdete spať, do mrazáku. 3 obrázky vo fotogalérii Zdroj: archív okiaľ vás stále trápi horúčava, dajte si pyžamo na pár hodín predtým, než pôjdete spať, do mrazáku.

Tlačiť Diskusia
Focus Media