Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nedarí sa nám predať dom: Ako ho zatraktívniť pre kupujúceho

29.09.2013 Casprezeny.sk

Náš dom po rodičoch sa nám nedarí už vyše roka predať. Má ho v ponuke viacero realitiek. Už nechceme ísť s cenou nižšie.

Ako predať dom? 2 obrázky vo fotogalérii Ako predať dom?

Mám pocit, že aj tak sme ju podliezli. Existuje nejaká možnosť, ako ponuku zatraktívniť pre kupujúceho? Dom má nejaké technické nedostatky. Máme ich skúsiť opraviť a upraviť cenu?

Lida

Ing.  Mgr. Juraj Gľonda, realitný expert:

Predávajúci sú často v mylnej predstave, že čím viac realitiek ich nehnuteľnosť predáva, tým vyššia šanca na úspešný predaj. Vyvediem vás z omylu, nefunguje to tak. Skúsim vám v krátkosti vysvetliť, čo sa vo vašom prípade stalo. Vy ste si určili cenu, za ktorú chcete nehnuteľnosť predať, a inzerát ste rozoslali do viacerých realitiek, ktoré ho iba okopírovali, cenu navýšili o svoju províziu a umiestnili na internet. Nikto sa s vami nestretol, nikto vám nevysvetlil, ako dnešný realitný trh funguje, nikto nenastavil reálnu predajnú cenu. Výsledkom je nepredajný, opozeraný ležiak, ktorý všetci poznajú z realitných portálov a pýtajú sa, kde je problém, keď sa za takú dlhú dobu nepredal? Moje odporúčanie znie, ponuku stiahnuť zo všetkých realitiek, vyčkať dva týždne a kontaktovať jednu kvalitnú a renomovanú kanceláriu, ktorá vám poskytne fundované poradenstvo a špičkový servis, ktorý bude viesť k úspešnému predaju.

Tlačiť Diskusia (1)