Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Potrebujem odísť z domu: Otec tyran ničí mamu aj mňa

20.10.2013 Mgr. Sylvia Dančiaková

Mám 28 rokov. Bývam s rodičmi a pracujem ako referentka. Nič v mojom živote nie je dobré. Otec matku psychicky týra a ja ho za to nenávidím.

S mamou si rozumiem a asi miliónkrát som jej dohovárala, aby sa rozviedla, ale zbytočne. Môj ďalší problém spočíva v mojej „slobode“. Vždy som mala zakázané chodiť niekam sama bez sprievodu. Pochopím to do nejakých 17 či 18 rokov. Ale aby bolo zakazované 28-ročnej? Keď niekam idem, otec ma stále kontroluje, a ak sa zdržím, hneď je doma peklo. Môj život nemá zmysel. Nemám priateľky. Snažím sa čo najviac času tráviť v práci. Chcem mať svoj vlastný život a hlavne slobodný. Rada by som odišla zo spoločnej domácnosti, no z minimálnej mzdy neutiahnem ani nájomné. Aké sú moje možnosti?

Simča

Sylvia odpovedá:

Na Slovensku pôsobí viac nadnárodných firiem, ktoré ponúkajú bezplatnú pomoc osobných finančných poradcov. Obráťte sa na niektorú z nich (info na nete). Vypracujú vám osobný profil a ponúknu konkrétne možnosti. Navyše vás budú i naďalej vo svete financií sprevádzať. Porozprávajte sa so známymi, s kolegyňami, tie majú priateľky atď. – určite niektoré bývajú spolu v podnájme. Oslovte ich a skúste si nájsť svoje nové spolubývajúce. Nemusíte byť na samostatné bývanie od začiatku sama. Nevzdávajte to. Hľadajte. Niekde blízko stojí mladá žena s podobnou skúsenosťou. Hovorte o tom aj s ľuďmi, ktorí majú svoje bývanie a nechcú ho meniť – tí majú totiž tiež nejaký okruh známych. Čím ďalej sa myšlienka rozšíri, tým rýchlejšie sa efekt dostaví. Držím päste. P. S.: Keď sa vám podarí osamostatniť sa a postaviť na vlastné nohy ako bonus získate silu a odvahu aj pre matku.

Tlačiť Diskusia
Focus Media