Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Piatkové TOP tipy na čistú domácnosť: Učte sa od lenivcov!

06.12.2013 Casprezeny.sk

Vyzerá to u vás doma ako po výbuchu bomby? Pomocou našich tipov si dokážete upratať celý byt za 5 dní.

Je viac než dobre vytvoriť si rutinu, aby vás upratovanie nevyčerpávalo. Je viac než dobre vytvoriť si rutinu, aby vás upratovanie nevyčerpávalo.

PIATOK

 

Tešte sa z dobre vykonanej práce, plánujte víkend a zapamätajte si:

 

1. Učte sa od lenivcov. Nájdu menej náročné a často veľmi efektívne riešenia zložitých úloh.

 

2. Píšte si nákupný zoznam, predídete hromadeniu haraburdia akéhokoľvek druhu v domácnosti.

 

3. Rutina nie je sprosté slovo, v istých veciach, a poriadok medzi ne patrí. Je viac než dobre vytvoriť si rutinu, aby vás upratovanie nevyčerpávalo.

 

4. Keď žijete s chronickým bordelárom, striktne si rozdeľte priestor na môj a tvoj a bez milosti vyhoďte do koša to, čo pretečie z neporiadnikovej strany do vášho poriadku. Časom mu dôjde...

 

5. Vybavenie na aktivitu, šport, ktorému ste sa venovali za posledný rok menej ako päť hodín, nemôže zaberať miesto vo vašich skriniach. Rozdajte, predajte do požičovní, ale neskladujte.

 

6. Keď vaše nové pravidlá a zvyky nebudete dodržiavať vy, nemôžete to očakávať ani vyžadovať od najbližších.

 

7. Sentiment v našich životoch zaberá obrovské množstvo políc, povál a pivníc, ktoré by sa dali využiť lepšie. Odprevaďte spomienky, aj tie pekné zo škatúľ, a spravte miesto na nové zážitky.

 

8. Oslávte svoj úspech! Spíšte si, čo všetko ste urobili a ako vám to uľahčí život, koľko vám to ušetrí času a peňazí, siahnite po vyžehlených šatách, ku ktorým presne viete, ktoré topánky sa hodia, a kde je šál, ktorý tak milujete, a choďte si bez výčitiek užívať večer s kamoškami.

 

Odporúčame: Výborne napísanú prehľadnú knihu od Erin Rooney Doland, bývalej chronickej bordelárky, ktorá sa rozhodla vniesť do svojho života poriadok a začala doma. Hľadajte: Debordelizace, Ukliďte si v životě i v bytě.

Viac užitočných tipov na postupnú debordelizáciu domácnosti nájdete v týchto článkoch:

PONDELOK

UTOROK

STREDA

ŠTVRTOK

Tlačiť Diskusia
Focus Media