Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Evita Urbaníková o rozvode: To zlé si odplačeme a ide sa ďalej!

06.11.2013 Monika Chybová

"Aj keď je zle, tak len preto, aby sme si dokázali, že to vieme zvládnuť," hovorí z vlastných skúseností Eva Urbaníková.

Mňa už muž musí naozaj zaujať, aby som s ním vydržala. 6 obrázkov vo fotogalérii Mňa už muž musí naozaj zaujať, aby som s ním vydržala.

Možno bude jedna z kníh niesť aj vaše meno. Vy by ste tiež mali ženám čo povedať. Úspech s vlastným vydavateľstvom, ale aj pád a rozvod...

Ten teda nebol vôbec jednoduchý. Prvý polrok osamote si ani nepamätám. Bola som smutná a fungovala som ako v hmle, ale už sa do tých pocitov neviem ani vžiť. Bolo to pred siedmimi rokmi, dávno. Po roku, ako Miňo odišiel, ma to ľutovanie okolia prestalo baviť. Aká som ja chudinka s dvoma deťmi? Proste sa to stalo, tak ako mnohým iným. Časom opadli negatívne emócie, odpustili sme si navzájom, máme spoločné deti a celé je to fajn.

On už má svoju druhú rodinu. Čo vy, žiaden nový muž?

Nebránim sa tomu, ale už som aj trošku vyberavá. Predsa len, mám 37, v živote som zvládla rôzne veci, profesijne aj vzťahovo... Mňa už muž musí naozaj zaujať, aby som s ním vydržala. Ani neviem, koho hľadám, ale viem, ako sa chcem pri ňom cítiť. Že som to stále ja, na nič sa nehrám, že mi bude oporou, nebude ma okliešťovať ani súdiť či za každú cenu kritizovať. A viete čo? Ja sa už nechcem sklamať. Už toho bolo dosť.

Takže nehľadáte niekoho, kto by vám napríklad pomohol aj s deťmi?

A načo? Filip má 8, Linda 13, sú to takmer samostatné jednotky. Okrem toho, ich otec sa im aktívne venuje. Najdôležitejšie je, aby deti cítili lásku rodičov.

Ale nie je jednoduché starať sa o dve deti, firmu...

Keby som denne vstávala s tým, že aké je to ťažké, chodila by som len zamračená. Keď sa nastavíte na to, že to ide, a obklopíte sa naozaj dobrými ľuďmi, tak to pôjde. Ak sa aj niečo v práci stane, síce ma to štve, ale hovorím sebe aj ľuďom, že je to len robota! Takže vstávam s tým, že je to celé fajn, nemáme sa zle, a že aj keď je zle, tak len preto, aby sme si dokázali, že to vieme zvládnuť.

Je to odkaz pre ostatné ženy?

V prvom rade by som každej odkázala, aby mala rada seba samu. Potom bude vedieť to vnútorné uspokojenie a šťastie rozdávať ďalej. No a to zlé si odpijeme, odfajčíme, odreveme a ide sa ďalej. (smiech)

Prezradila o sebe:

Najväčší úspech v živote?

Jeden z tých väčších bola kniha Všetko alebo nič. Vo vydavateľstvách mi ju odmietli, tak som si ju vydala sama a aj vďaka Novému Času sa po nej doslova zaprášilo.

Na čo míňate?

Na cestovanie. Rada sa aj obliekam, ale nepotrebujem značkové veci. Za hranicou luxusu sa necítim dobre. Som taký normálny stredný prúd. (smiech)

Dali by ste sa nejako vylepšiť?

Ako začínam riešiť vrásky, premýšľam nad kyselinou hyalurónovou. Už to nie je také mladícke. (smiech)

Tlačiť Diskusia (9)