Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

7 minút v nebi: Netušili ste, čo všetko dokáže obyčajná sprcha!

11.12.2013 Madam Eva

Typická sprcha trvá väčšinou 5 až 7 minút. Počas nich sa môžete iba sprchovať alebo kráľovsky si rozmaznávať vlasy, pleť a zmysly. Tipujeme, čo si vyberiete. 

Obyčajná sprcha môže byť aj neobyčajným zážitkom pre telo a dušu. 5 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: archív Obyčajná sprcha môže byť aj neobyčajným zážitkom pre telo a dušu.

Sprchu milujeme a nezačíname bez nej deň. Okrem najzákladnejšieho očistného účelu v nás vyvoláva povznášajúce pocity, osviežuje, skrášľuje, keď treba, upokojí a počas studených jesenných dní aj príjemne zohreje.

Obyčajná sprcha môže byť aj neobyčajným zážitkom pre telo a dušu. Záleží na tom, aké produkty použijete. My sme pre vás vyskúšali jedinečné novinky – od šumivých voňavých guľôčok po kastílske mydlo, a tu je výsledok. Vyskúšajte tipy, ktoré vám pomôžu naštartovať deň.

Pred sprchovaním

Masáž kefou

Je perfektnou predohrou sprchy. Jednoduchý a účinný rituál odpozorovaný od profesionálov v spa centrách stojí za to zaviesť do našich kúpeľní. Masáž kefou zaberie iba minútku – je jednoduchá, rýchla a príjemná. Použite jednu alebo dve okrúhle kefy s prírodnými štetinami a dlhými jemnými krúživými pohybmi masírujte telo.

Začnite od nôh a pokračujte smerom k srdcu. 5 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: anc Začnite od nôh a pokračujte smerom k srdcu.

Začnite od nôh a pokračujte smerom k srdcu. Následne premasírujte ruky od prstov k ramenám, už iba s jednou kefou. Stimulujete nervové zakončenia, podporíte cirkuláciu tekutín a pokožke doprajete ľahký píling. Takto ľahšie a účinnejšie absorbuje akýkoľvek produkt, ktorý použijete v sprche.

Viac času na masku

Či chcete pleť hydratovať, hĺbkovo čistiť, alebo jednoducho rozžiariť, naneste masku ešte predtým, ako vhupnete do sprchy. Získate viac času na jej pôsobenie a vyhnete sa aj prípadnému stekaniu. Väčšina masiek účinkuje 5 až 10 minút, počas ktorých si môžete vychutnať raňajšiu kávu alebo pripraviť deťom raňajky či desiatu. Ušetríte tak cenné minúty, ktoré sa vám zídu neskôr pri líčení. Na osvieženie a omladenie pleti je vhodná detoxikačná čistiaca maska s minerálmi z Mŕtveho mora, upokojuje citlivú a podráždenú pleť.

Voňavá para

Šumivé guľôčky do kúpeľa využijete aj v sprche. Sú rýchlym prostriedkom, ako si uchmatnúť kúsok šťastia hneď zrána. S vôňou mäty zažijete príjemnú inhaláciu, levanduľa vás upokojí, eukalyptus prečistí dutiny. Vhoďte guľôčku alebo tabletu do vane či na dlaždice mimo prúdu tečúcej vody, vstúpte do sprchy a zhlboka dýchajte.

Šumivé guľôčky do kúpeľa využijete aj v sprche. 5 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: isifa Šumivé guľôčky do kúpeľa využijete aj v sprche.

Počas sprchovania

Penivá masáž

Ideálne množstvo šampónu naneste na mokré vlasy. Doširoka otvorenými dlaňami energicky masírujte pokožku hlavy. Za jednu minútu sa uvoľní napätie v hlave, zvýši sa prietok krvi a naštartuje sa myseľ do nového dňa. Je to najjednoduchší spôsob, ako premeniť obyčajné šampónovanie na stimulujúcu masáž hlavy. Ak používate špeciálny šampón s cielenou starostlivosťou, na prvé šampónovanie využite lacnejší bežný produkt. Ten odstráni maz a zvyšky stylingových produktov a pripraví vlasy na prijatie účinných látok zo špeciálneho šampónu.

Lesk a objem

Vďaka časticiam sľudy a iným stimulátorom lesku, ktoré ponúka čoraz viac výrobkov, získate lesk bez zaťaženia už pri umývaní. Už nikdy nebudete musieť obetovať objem pre lesk, čo občas hrozí pri použití stylingových sprejov na báze silikónov. Ošetrujúce aj stylingové prípravky obsahujú jemné diamantové čiastočky a tekutý keratín. Vlasy nezaťažujú, nechávajú im voľnosť, žiadaný objem a lesk.

Už nikdy nebudete musieť obetovať objem pre lesk, čo občas hrozí pri použití stylingových sprejov na báze silikónov. 5 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Archív Už nikdy nebudete musieť obetovať objem pre lesk, čo občas hrozí pri použití stylingových sprejov na báze silikónov.

Choďte do hĺbky

Ošetrujúce a vyživujúce expresné vlasové masky a kondicionéry dokážu naozaj zázraky. Sú ako nežná transfúzia. Oproti bežným maskám majú výhodu, že ich stačí nechať pôsobiť 2 až 3 minúty. Rozdiel pocítite hneď po opláchnutí. Nanášajte ich od polovice dĺžky vlasov. Inak by mohli po nedokonalom opláchnutí spôsobiť spľasnutie vlasov pri korienkoch.

Ako skrotiť kučery

Ochrana pred neželanými kučerami je zväčša doménou stylingových prípravkov. Už v sprche však môžete získať náskok pred kučerami použitím šampónov a kondicionérov s označením anti- frizz, ktoré vo vlasoch udržiavajú potrebnú nízku hladinu vlhkosti. Účinok anti-frizz šampónov môžete, samozrejme, podporiť aj sérami alebo sprejmi na ochranu proti vlhkosti.

Umývanie s benefitmi

Už takmer všetky sprchovacie gély ponúkajú osobitný benefit. Niektoré hydratujú pokožku tak dôkladne, že ju po sprchovaní nemusíte krémovať.

Hladké zákutia

Antiperspiranty a dezodoranty môžu zanechať v podpazuší stopy odolné proti bežnému umývaniu. Zabraňujú hladkému oholeniu a znižujú aj samotný účinok antiperspirantov. Aby dezodorant pôsobil tak, ako má, musí preniknúť až do pokožky. Preto raz za čas doprajte píling aj týmto partiám.

Comeback tuhého mydla

Tuhé mydlá slávia svoj comeback a sú vážnymi konkurentmi ich príbuzných v gélovej či tekutej forme. Ich výhoda je, že obsahujú účinné látky ako kyselina glykolová či antioxidanty vo vyššej koncentrácii. Odmenou je jemná a žiarivá pokožka. Aby ste získali všetky výhody, ktoré ponúkajú, nechajte ich na pokožke pôsobiť aspoň minútu.

Tuhé mydlá slávia svoj comeback a sú vážnymi konkurentmi ich príbuzných v gélovej či tekutej forme. 5 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Archív Tuhé mydlá slávia svoj comeback a sú vážnymi konkurentmi ich príbuzných v gélovej či tekutej forme.

Po sprche – Čo áno a čo nie 

Zatlačte kožtičku

Teraz je ideálny čas pozrieť sa lepšie na kožtičku v okolí nechtov. Po sprche je hydratovaná a vláčna, preto ju ľahko zatlačíte bez bolestivého trhania. A navyše to dokážete bez špeciálnych pomôcok, vystačíte si aj s obyčajným uterákom.

Čas na trhanie

Chvíľa po sprche je skvelá príležitosť na vytrhávanie chĺpkov. Vlhká koža znižuje prípadnú bolesť a korienky kladú menší odpor. Na dosiahnutie najlepších výsledkov trhajte v smere rastu chĺpkov.

Bez fénu a maskary

V zaparenej kúpeľni by ste vlasy zbytočne sušili a vyrovnávali. Výsledkom by boli vlnky a kučierky. Radšej vyvetrajte alebo pustite ventilátor. Vlhké prostredie neprospieva ani maskare. Môže sa rozmazať.

Tlačiť Diskusia
Focus Media