Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Neporiadok v kuchyni, strať sa! Takto to v stredu zvládnete

04.12.2013 Casprezeny.sk

Keď to s tým poriadkom a jeho udržateľnosťou myslíte seriózne, zoberte si hoci aj dovolenku. Myslíme to vážne.

Máte už dosť nepretržitého dumania nad tým, čo máte a nemáte doma? Máte už dosť nepretržitého dumania nad tým, čo máte a nemáte doma?

STREDA

Kuchyňaaa!

Ako na to?

Máte už dosť nepretržitého dumania nad tým, čo máte a nemáte doma? Potichu kľajete pri návrate z nákupu, keď zistíte, že cibuľa, potvora, tam zase nie je??? Okrem toho, že všetko, čo v kuchyni kvapne, odpadne, zaschne a zatečie, zákonite začne zázračne rýchlo smrdieť... kuchyňa je aj miestom, kde my ženy trávime dosť času, a okrem toho, že sa tam chceme cítiť dobre, chceme mať aj prehľad a istotu o čistote.

Trieďte takto:

• Pravidlo „von s tým“, ktoré sa osvedčilo pri kúpeľni a skrini, aplikujte aj tu. Vyberte obsah všetkých skriniek, zásuviek, poličiek a rozložte v inej miestnosti na podlahu alebo na jedálenský stôl.

• Rozdeľte veci podľa funkcie a účelu a priebežne premýšľajte, kde pre ne bude v kuchyni najlepšie miesto. Budete prekvapené, čo tam všetko máte.

• Veci, ktoré neplnia svoj účel, nefungujú alebo ich jednoducho nepoužívate, darujte alebo vyhoďte. Bodka

• Veci, ktoré budete používať v okolí sporáka, uložte do jeho blízkosti – hrnce, chňapky, koreniny, olej...

• Veci, ktoré potrebujete denne, majte uložené vo výške bokov a pliec, šálky blízko pri kávovare a podľa podobného kľúča postupujte aj pri reorganizácii zvyšku kuchyne.

• Smetiak: postarajte sa, aby bol ľahko dostupný a nemuseli ste špinavými rukami šmátrať po dvierkach a patentoch, ktoré vás k odpadkovému košu pustia. Voľte radšej malé nádoby a trieďte odpad. Zabránite tak smetiakovému zápachu.

• Spotrebiče, ktoré nepoužívate denne, nemajú čo hľadať na pracovnej doske v kuchyni.

• Upratovanie medzi potravinami je jasné ako facka. Čo je po záruke, nechutí vám, von. A opäť si položte otázku: Kúpila by som si to znova? Odpoveď si zapamätajte...

• V mrazničke a chladničke si poriadok udržíte aj pomocou webovej stránky. Odpovie vám na to, ako dlho môžete bez obáv o svoje zdravie jednotlivé druhy a zmesi potravín uchovávať.

• Na kuchárske knihy vyhraďte jednotné, jasne popísané obaly a vystavte ich na jednu (či viac) z poličiek. Ak sa vám nechce, nájdite im miesto v niektorej skrinke, zásuvke.

Motivácia: Jednoznačne čistejší, zdravší život bez stresu a obklopovania sa haraburdami a kaziacou sa potravou, ktorá sa skôr či neskôr stane potravou pre mole, červíky, baktérie a pleseň.

Viac užitočných tipov na postupnú debordelizáciu domácnosti nájdete v týchto článkoch:

PONDELOK

UTOROK

Tlačiť Diskusia (1)
Focus Media