Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Chystáte sa upratovať? Vyskúšajte 5 perfektných čističov v domácnosti

30.11.2013 Casprezeny.sk

Úžasných pomocníkov na čistenie nemusíte hľadať vždy len v drogérii. Niekedy stačí nakuknúť do chladničky či špajze. Týchto päť zaručene funguje.

Ak sa vám minie čistič z drogérie, vyskúšajte to, čo máte doma. 4 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Ak sa vám minie čistič z drogérie, vyskúšajte to, čo máte doma.

Kečup

Kečup nemá najlepšiu povesť pre fľaky, ktoré občas zanechá na oblečení. Renomé si však vie napraviť tým, že výborne vyčistí zanesené hrnce a panvice, ktoré stratili lesk. Rovnako dobre vyčistí aj strieborný príbor.

Ryža

Výborná pomocníčka pri čistení váz a pohárov s tenkým hrdlom alebo termosiek. Nasypte do čistenej nádoby trochu ryže, zalejte horúcou vodou, poriadne pretrepte a vypláchnite.

Biely chlieb

Má jednu obrovskú výhodu – vie zachytiť napríklad drobné črepiny a nečistoty, ktoré sa naň prilepia. Hodí sa všade tam, kde zlyhávajú bežné čističe. Ak rozbijete sklo, pozbierajte najväčšie črepy a tie drobné do seba naberie chlieb, ktorým budete miesto poklepkávať. Čistí aj škvrny od sadze, červeného vína a uplatní sa aj pri čistení ufúľanej steny.

Káva

Má výbornú schopnosť absorbovať zápachy. Stačí šupnúť misku s mletou kávou tam, kde to nevábne vonia. Odporúčame trošku nasypať do každého nového vrecka na odpad. Aj zapáchajúce dosky na krájanie zbaví pachu, keď ich necháte chvíľu namočené v káve (mletá káva + horúca voda).

Bublinkové nápoje

Minul sa vám WC čistič? Skúste kolu! Nalejte plechovku alebo fľašku koly do záchodu. Snažte sa misu oblievať aj po okrajoch, aby ste pokryli celú plochu. Nechajte pôsobiť hodinu. Potom stačí už len vyšúchať kefou na toaletu a spláchnuť.

Tlačiť Diskusia (1)
Focus Media