Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Biele a bezstarostné: Na týchto miestach si môžete sviatky naozaj vychutnať

20.12.2013 Madam Eva

Nech sú Vianoce, ako sa patrí! Čarovné, voňavé a hlavne bez starostí.

My k tomu prispejeme hrozienkami z vianočného koláča. Sú nimi miesta, kde všetky povinnosti urobia za vás. Vám už ostáva iba si užívať a vychutnávať.

Rúra môže tento rok ostať chladná, mop suchý, okná neumyté a krištáľový luster nevyleštený. Stačí zohnať darčeky a najkrajšie dni v roku si bez roboty užiť v spoločnosti tých, ktorých si želáte. Lebo si to zaslúžite!

Vysoké Tatry

Grandhotel Praha****, Tatranská Lomnica

Magická vianočná výzdoba v každom kúte hotela, veselé aj melancholické vianočné piesne a výhľady na Tatry, ktoré berú dych. Tak budú vyzerať najkrajšie sviatky roka v secesnom štvorhviezdičkovom Grandhoteli Praha. S vianočným menu hotelového šéfkuchára sa budete cítiť ako v siedmom nebi, chodov bude tiež minimálne sedem. Vrátane tradičných oblátok, jabĺčka, makových bobáľok, kapustnice či kapra.

Prednosť môžete dať aj sladkokyslej hubovej polievke, kačacej paštéte na hruškovom pyré s glazovanými kačacími prsiami či konfitovanému jeleniemu plecu so skvelou omáčkou. Aj deti majú vlastné zábavné a chutné vianočné menu. Do pobytového balíčka patria bezplatné skipasy alebo rozmaznávanie v novom Grand Mountain Spa. Odporúčame vyskúšať masáž s borovicovým olejom a tatranským drevom. Aby boli spokojní všetci, detské nebo – akvapark Tatralandia aj s novým Tropickým rajom, je odtiaľto naozaj iba kúsok.

Hotel Slovan***, Tatranská Lomnica

V trojhviezdičkovom hoteli v srdci Tatranskej Lomnice myslia na dospelých hostí rovnako ako na deti. Veď ako jedno z mála zariadení na Slovensku má certifikát projektu Vstúpte s dieťaťom s maximálnym počtom piatich hviezdičiek! Štvordňový Vianočný pobyt znamená žiadne starosti, kopec zábavy a naozaj dobré jedlo.

Dá sa tu lyžovať, sánkovať aj korčuľovať. V hoteli si denne môžete lebediť v Relax centre, kde sa o ratolesti postarajú v detskom kútiku Žblnk, alebo si dať rodinný súboj v biliarde, stolnom futbale či pingpongu. Slávnostná vianočná večera sa podáva formou bufetu, v ktorom nebude chýbať žiadna typická dobrota. Bufet je možno netradičný spôsob, výhoda však je, že si v ňom každý môže vybrať presne to, čo mu chutí, a nikto nebude frflať.

Villa Siesta***, Starý Smokovec

Veľa muziky, vrátane kolied, a za naozaj dobrú cenu. To je vianočná ponuka rodinného hotela Villa Siesta. Štyri dni a tri noci strávené v objatí zasnežených Tatier vás tu budú rozmaznávať na všetky spôsoby. Od žalúdkov – trojchodové večere sú výdatné, tá vianočná aj so slovenskými zvykmi, s vianočným pečivom a poctivým punčom – až po svaly, hlavy a duše.

V cene je totiž aj denný vstup do hotelového wellness centra s niekoľkými druhmi sáun a s hydromasážnou vaňou. Nechýba detský kútik, detské menu, pre odrastenejších chlapcov tematické večery napríklad s ochutnávkou vín, whisky alebo pokrovým turnajom.

Nízke Tatry

Wellness Hotel Bystrá***, Tále

Či budú Vianoce aj tu biele, nevieme. Ale že budú unikátne a výnimočné, na to zoberte vianočný punč! Lebo Hotel Bystrá v Bystrianskej doline je výnimočný. Interiérom, exteriérom, službami, gastronómiou, personálom. Musíte ho zažiť, aby ste pochopili. A pritom sa zrejme aj tak budete tajne štípať, aby ste sa uistili, že nesnívate a niečo také je možné aj na Slovensku. Hviezdičiek by sme mu dali viac než tri.

Izby sú nielen moderné, dizajnové, ale aj priestranné a zamerané na rodiny s deťmi. Vianočný balík zahŕňa neobmedzený vstup do prekrásneho vodného a saunového sveta (spolu s mäkkým županom pre každého), animačný program pre všetky vekové kategórie, skvelé jedlo v reštaurácii so zimnou záhradou, a pozor, aj vianočné prekvapenie.

Hotel Tri Studničky****, Demänovská dolina – Jasná

Netradičné zážitky pre výnimočné Vianoce sľubuje Hotel Tri Studničky. O vianočnú atmosféru sa budú v tejto luxusnej horskej chate starať tradiční remeselníci, ktorí vyrobia ozdoby či medovníky presne podľa vášho želania. Vianočný punč bude tiecť potokom, muzikanti budú bez prestávky hrať najkrajšie vianočné piesne.

A keď zaznie Tichá noc, svätá noc, na slávnostnej tabuli môžete mať buď klasické menu s kapustnicou a rybou, alebo kačicu či diviaka. Z domu okrem darčekov nezabudnite zobrať aj jednu peknú ozdobu na stromček. Teda, ak chcete zažiť, čo ste ešte nezažili – organizované ozdobovanie vianočného stromčeka na Chopku!

Residence Hotel****, Donovaly

Veľký a napriek tomu útulný, komfortný a hlavne rodinný hotel Residence na Donovaloch sľubuje Vianoce biele, čarovné a luxusné. Ak kvôli najmladšiemu členovi rodiny so sebou vláčite polovicu domácnosti, aby ste ho mali kde vykúpať, prebaliť a aby mohol bezpečne spať, ušetríte kopec miesta v aute. Toto všetko v hoteli majú.

Starosti si nemusíte robiť ani so štedrou večerou, ani s programom. Postarajú sa o všetko a o všetkých – o deti v MOMO detskom kútiku a pri iných aktivitách s animátormi, aj o dospelých, ktorí si môžu s kartou zliav do Parku Snow užívať lyžovanie, bežkovanie, jazdu na saniach ťahaných koňmi, snežný skúter, psie záprahy a kopec ďalších atrakcií, na ktoré sú Donovaly skutočne bohaté.

V dolinách aj na rovine

Hotel Wellness Patince****, Patince

O deti sa kráľovsky a vianočne postarajú od rána do večera, a tak môžete Štedrý deň stráviť tým, že budete štedrá k sebe. Doprajete si spánok, masáže, saunu, uvoľnenie v bazéne. Zohrejete sa na slnečnej lúke a toxínov sa zbavíte počas ľadového relaxu. Aby ste si potom večer mohli celá rodina zasadnúť k slávnostnej večeri, ktorú za vás pripravili iní, vychutnať si svojich blízkych aj darček od hotela. A na druhý deň si to všetko pre veľký úspech zopakujete.

Hotel Kaskády****, Sliač-Sielnica

Vianočný zhon nech zažívajú iní, v hoteli Kaskády je miesto iba na pravú vianočnú pohodu, voňavé pečivo, slávnostnú večeru, vyzdobený stromček, koledy, darčeky a pravé spa. Hotel ponúka niekoľko vianočných balíčkov, exkluzívne spa s parnou, fínskou, infra, bylinkovou, mentolovou a eukalyptovou saunou, ľadopádom, jacuzzi a tepidáriom, neobmedzený vstup do veľkého vnútorného bazéna a ďalšie príjemné bonusy. Dajte na nás a zostaňte až do Nového roka, Silvestre tu bývajú mimoriadne veselé!

Hotel Thermal Varga***, Veľký Meder

Štyri dni sladkého ničnerobenia a napriek tomu plné zábavy môžete s celou rodinou zažiť na juhu Slovenska v trojhviezdičkovom Hoteli Thermal Varga. Ubytovanie a služby hodnotíme ako dobrý priemer za primeranú cenu. V rámci vianočného balíčka sa môžete denne jašiť v areáli termálneho kúpaliska, ktoré je od hotela iba pár metrov, večer sa zas zapájať do tematických zábaviek. Štedrý deň odporúčame začať netradičnou romantickou jazdou na poľovníckom koči, v ktorom bude zapriahnutý kôň Havran.

Po malom obede bude nasledovať púšťanie balónov šťastia a posedenie na terase s punčom, vianočným pečivom a pagáčikmi. Štedrá večera bude, ako sa patrí, pri jedličke. Na výber je kapustnica alebo hríbová polievka, ryba, hydina, rôzne prílohy a hory vianočných sladkostí. Alko aj nealko je v rámci all inclusive. A na Prvý sviatok vianočný kačacie hody! Ak nebude sneh, zima a mráz, môžete si do okolia vyraziť na cyklovýlet. Trasy sú slušné a bicykle požičiavajú v hoteli zdarma.

Za hranicami všedných dní

Bodrogi Wellness Kúria Hotel****, Inárcs, Maďarsko

Pokojné Vianoce so štipkou inakosti zažijete neďaleko Budapešti na zámočku Bodrogi v dedinke Inárcs. Kým budete zdobiť spoločný stromček, môžete popíjať rumový punč či čaj a pochutnávať si na perníkoch a jablkách pečených v peci. Slávnostná večera bude intímna, ale na Prvý sviatok vianočný si môžete dopriať spoločné veselé cvičenie vo vode a na Druhý popoludňajšiu osviežujúcu jogu. Pokojne si môžete spraviť aj vlastný program.

V ponuke sú relaxačné kúry a masáže, zážitkový bazén, sauny, športové vyžitie. Deti majú vlastné priestory a ak ešte nedovŕšili päť rokov, majú všetko grátis. A ešte dôležité: dohovoríte sa aj po slovensky.

Savoy Westend Hotel*****, Karlove Vary

To najlepšie a najexkluzívnejšie sme si nechali nakoniec. Modrá krv nám v žilách síce nekoluje, napriek tomu sme si isté, že pobytom v Savoy Westend Hoteli v Karlových Varoch by nepohrdla žiadna princezná. Vianoce sú tu naozajstnou rozprávkou – dokonalá výzdoba, dokonalé jedlo a dokonalý oddych. Možno sa vám z tej úžasnej izby, kde máte poruke pralinky z pravej belgickej čokolády, kávu, čaj aj liečivú vodu, nebude chcieť ani nos vystrčiť, ale bolo by škoda nevyužiť aj hotelový bazén a sauny.

Pre deti tu nie je len detský klub, majú aj vlastnú knižnicu s dobrými knihami a kilometrami DVD s rozprávkami a rodinnými filmami, organizovanú zábavu pri bazéne aj v bowlingovom centre. Na požiadanie ich postráži babysitterka, aby ste si užili nerušenú luxusnú romantickú večeru alebo opulentnú svätoštefanskú zábavu.

Tlačiť Diskusia
Focus Media