Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Môj partner sa nesnaží: Má šancu láska, ktorú živí len jeden?

04.01.2014 Jana Šimonová

Vytvoriť si dlhodobý, vyrovnaný a šťastný vzťah nie je vôbec ľahké. Všímajte si preto všetky signály, ktoré k vám vysiela vaša polovička.

Šikovná žena, ktorá sa snaží o šťastný vzťah a spokojnú rodinu, často dokáže divy. 5 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Šikovná žena, ktorá sa snaží o šťastný vzťah a spokojnú rodinu, často dokáže divy.

A aj keď sú signály znepokojivé, nehádžte hneď flintu do žita. Možno sa ešte dá všeličo zachrániť.

Veľkou výhodou je, ak si veci vyjasníte ešte predtým, ako si niečo s niekým začnete. No aj keď ste už s niekým rozohrali svoju hru lásky, skúste sa na chvíľu zastaviť a potlačiť svoje vzplanutie. Porozmýšľajte nad tým, koho to vlastne ľúbite. Môže to byť ťažké, najmä ak vám vášeň zastrie zdravý úsudok.

Nedovoľte to, vaša zaslepenosť vás napokon môže zničiť. Ak si včas neuvedomíte, aké nebezpečné sú na prvý pohľad nevinné partnerove zlé vlastnosti, o niekoľko rokov si budete márne hlavu búchať, koho ste si to vlastne vybrali.

Ten alebo ten?

Poviete svoje áno, oficiálne sa začne odvíjať manželský život a vzťah. Predstavujete si, že je to na celý život. No na to, aby to tak mohlo byť, by mal mať váš vyvolený určité vlastnosti, ktoré sú na kvalitný partnerský život potrebné. Preto si pozorne všímajte, ako sa správa v rôznych situáciách, čo hovorí a aké má predstavy o živote. Pomôže vám to vyhnúť sa žiarlivcovi či potenciálnemu tyranovi.

Starajte sa o seba, mužom sa to páči. 5 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Starajte sa o seba, mužom sa to páči.

Znepokojujúce signály, že sa za milovanou tvárou vášho princa skrýva budúci násilník, určite neprehliadnete, najmä ak sa pri ňom dosť často necítite príjemne. A ak si myslíte, že sa jedného dňa stratia, ste na omyle. Je to presne naopak. Tieto danosti sa vekom takmer na sto percent znásobia.

Nekričte, nepoúčajte

Dostali ste sa do štádia, kedy ste si povedali, že s tým vaším pokladom treba vážne niečo robiť? Že by mal zmeniť svoj prístup k vám a k rodine, začať pomáhať a vôbec, správať sa zodpovedne, nie ako 18-ročný maturant? Dajte pozor, aby ste sa nezačali správať ako jeho učiteľka či vychovávateľka. Krik a vyhrážky sú istou cestou do záhuby. Možno vôbec netuší, že sa vám niečo nepáči. Možno si myslí, že ste šťastná a spokojná ako on.

Aj takto to môže dopadnúť, ak si nedáte pozor. 5 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Aj takto to môže dopadnúť, ak si nedáte pozor.

Muži naozaj často ani netušia, že niečo robia zle. Chlapi skrátka myslia inak ako my, s tým sa nedá nič robiť, len sa podľa toho správať. Váš najdrahší nemusí vnímať vaše znepokojenie, a to dokonca ani vtedy, ak sa to vám zdá nad slnko jasnejšie. Ak teda viete, čo od svojho muža naozaj chcete, choďte na to inak. Využite svoje ženské zbrane, navoďte atmosféru pohody, v ktorej sa akoby mimochodom vyrozprávate z toho, čo vás trápi. Skúste čo najpresnejšie pomenovať to, čo chcete zmeniť.

Nasypte si popol na hlavu

To, že chlapi mnohé nevidia, je veľká pravda, aj keď nás z toho triafa šľak. Ak chcete začať so zmenami, zistite najskôr, prečo sa dostal až do tejto fázy. Možno prídete na to, že je to aj vaša chyba. Naozaj ste si ho dostatočne všímali? Nepohltili všetku vašu pozornosť deti a iné povinnosti? Nedávali ste pred chvíľami lásky s ním prednosť romantickým filmom? Aj toto všetko môže zapríčiniť jeho nezáujem o vás aj o rodinu.

Osvedčené ženské zbrane - úsmev a iskra v oku. 5 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Osvedčené ženské zbrane - úsmev a iskra v oku.

Vy ste krk, on je hlava

Kam sa otočí krk, tam ide aj hlava. Využite túto fyziologickú danosť a prinúťte ho rozmýšľať a konať tak, ako vám to vyhovuje. Správanie muža je do istej miery aj výsledkom myslenia ženy. Šikovná žena, ktorá sa snaží o šťastný vzťah a spokojnú rodinu, často dokáže divy. Pritom nemusí robiť nič svetoborné – stačí, ak sa bude o seba starať, udržiavať sa v kondícii a domov bude miestom, kde sa všetci vrátane manžela cítia príjemne a v bezpečí.

Naopak – neporiadok, chaos, nezáujem o to, ako vyzeráme, patria k dôvodom, prečo muži v tom lepšom prípade rezignujú. Pozrite sa teda aj na to, čo by ste mohli zlepšiť vy a urobte to. Prospeje to nielen vzťahu, ale aj vám.

Pozrite sa aj na to, čo by ste mohli zlepšiť vy a urobte to. 5 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Pozrite sa aj na to, čo by ste mohli zlepšiť vy a urobte to.

Tlačiť Diskusia (3)
Focus Media