Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Prekvapila vás nečakaná návšteva? Len žiadny stres! Dokonalý poriadok za 30 minút

05.01.2014 bak, JAROSLAV VOLNÝ/blesk.cz

Špeciálne počas sviatkov sa nám môže stať, že sa ohlási nečakaná návšteva.

Ak zmobilizujete všetky sily, dokážete upratať raz-dva. Ak zmobilizujete všetky sily, dokážete upratať raz-dva.

Ak vám dajú vedieť len krátko vopred, nezúfajte - toto upratovanie zvládnete za 30 minút a všetko u vás bude vyzerať tip-top.

1. Maskujeme neporiadok (15 minút)

Zamerajte sa na izby, kam návšteva pravdepodobne vstúpi – obývačka, kuchyňa, WC a kúpeľňa (špajzu či detskú tentoraz vynechajte a zatvorte dvere tam, kde nechcete, aby nakúkala). Odstráňte z dohľadu všetko, čo sa vám v týchto izbách len tak povaľuje – letáky, papuče, hračky... Môžete to dočasne hodiť napríklad do koša na bielizeň. Na ruku si natiahnite ponožku a rýchlo pretrite nábytok. Povysávajte najväčšie nečistoty. Špinavé riady umyte alebo skryte do umývačky. Budete sa im venovať neskôr.

2. Čarujeme so svetlom (3 minúty)

Vypnite ostré stropné osvetlenie a zvoľte intímnejšie svetlo rohových lámp alebo sviečok. Super trik – využite svetlo ružových LED žiaroviek, všetko bude pôsobiť mäkko a nežne a vaša pleť bude tiež polichotená. A obývačka zrazu nepotrebuje nový náter.

3. Osviežte kúpeľňu a WC (10 minút)

Rýchlo pretrite handrou s čistiacim prípravkom umývadlo a vodovodné batérie, doplňte tekuté mydlo, pripravte čisté uteráky na ruky. Vyleštite zrkadlá. Voňavé sviečky na policiach vytvoria príjemnú atmosféru. Môžete nakvapkať na vreckovku pár kvapiek aviváže, bude to tam krásne rozvoniavať. Záchodovú misu vyčistite kefou, dosku pretrite dezinfekčným prostriedkom, doplňte toaletný papier a nastriekajte osviežovač vzduchu.

4. Drobné dekorácie spravia dojem (2 minúty)

Ak práve nemáte kyticu čerstvých kvetov, využite prírodné materiály zo záhrady alebo zo špajzy. Jabĺčka, orechy, šišky či vetvičky ihličia naaranžované na tanieri alebo v košíku miestnosť zútulnia.

Ako ich najlepšie očistiť?

Kde číha viac zárodkov ako v kuchyni a v kúpeľni a ako sa ich zbaviť?

Diaľkové ovládanie

Vyberte baterky, zmiešajte vodu a alkohol v pomere 1:1. Potom touto zmesou utrite plochu ovládača. Zoberte si vatovú tyčinku, namočte ju tiež do zmesi a po jednom vyčistite každé tlačidlo.

Slúchadlá do uší

Čistite ich suchou zubnou kefkou (nepoužívanou) a následne vlhkou handričkou.

Vypínač

Každé dva týždne utrite od prachu a dezinfikujte (celú škálu dezinfekčných prípravkov zoženiete v drogérii). Každé dva mesiace ho dôkladne vyčistite.

Tlačiť Diskusia (2)
Focus Media