Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Vyformujte si sexi postavičku! 5 top dôvodov, prečo korčuľovať

18.01.2014 Casprezeny.sk

Nebojte sa v zime vyskúšať niečo nové alebo sa vrátiť k tomu, pri čom ste si v detstve užili toľko zábavy.

Kondičku a výdrž si môžete zlepšiť aj vďaka korčuľovaniu. 4 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock, profimedia.sk Kondičku a výdrž si môžete zlepšiť aj vďaka korčuľovaniu.

1. Zdravé srdce

Ľadové korčuľovanie je jedna z najlepších aeróbnych činností, pri ktorej si navyše užijete kopu zábavy a ani nebudete mať pocit, že sa príliš namáhate. Navyše je to prospešné pre srdce, ktoré nebude búšiť tak silno ako napríklad pri behu.

Aby ste z korčuľovania získali pre svoj kardiovaskulárny systém maximum, neprestávajte sa pohybovať. Striedaním pozvoľnej jazdy a rýchlokorčuľovania si zvýšite výdrž aj spaľovanie kalórií.

2. Lepšia kondička

Kondičku a výdrž si môžete zlepšiť aj vďaka korčuľovaniu. Mali by ste sa mu preto venovať pravidelne a zakaždým zvýšiť o kúsok rýchlosť, prípadne vzdialenosť, ktorú prekorčuľujete.

3. Pekné nohy

Vaše nohy sa korčuľovaním pekne formujú – najmä štvorhlavý stehenný sval. Pri udržiavaní rovnováhy na ľade sa namáhajú aj brušné svaly a svaly na spodnej časti chrbta.

Vyformujte si sexi postavičku! 5 top dôvodov, prečo korčuľovať 4 obrázky vo fotogalérii Zdroj:

4. Kilá idú dole

Korčuľovanie je výborný spaľovač kalórií. V závislosti od vašej aktuálnej hmotnosti a intenzity tréningu môžete spáliť až 760 kalórií za hodinu.

5. Dobrá nálada

Pri kĺzaní na ľade sa tak sústredíte na to, čo práve robíte, že celkom zabudnete na starosti a stres. Ak sa korčuľujete na zamrznutom rybníku, môžete si navyše vychutnávať krásnu zimnú scenériu. Zoberte so sebou aj priateľky, deti, manželov a uvidíte, ako sa zabavíte. Budete sa zase cítiť ako malé dievčatko – šťastne a bezstarostne.

Ako si vybrať korčule

Dajte si záležať, aby vám na nohe pohodlne sedeli a nikde netlačili. Odporúčame vyberať o pol čísla väčšie. Ak ste sa ešte nikdy nekorčuľovali a chcete to skúsiť, požičajte si rôzne druhy korčúľ a porovnávajte. Bude sa vám ľahšie rozhodovať pri kúpe. V ponuke je veľké množstvo farieb aj dizajnových vyhotovení, takže korčule okrem toho, že sú pohodlné a určené pre váš štýl jazdy, môžu aj krásne vyzerať.

Kedy ich dať nabrúsiť

Vždy, keď sa vám zdajú byť tupé. Ak už nemáte pocit dobrého rezania zákruty alebo vám záber často skĺzava a máte problém s rozbehnutím sa či so stabilitou. Aj nové korčule sa oplatí dať nabrúsiť.

Tlačiť Diskusia
Focus Media