Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Zimné oblečenie v plnom nasadení: Ako sa najlepšie postarať o čižmy a kabáty

27.01.2014 Casprezeny.sk

Zimné veci sú teraz v plnom nasadení, a preto im treba dopriať aj potrebnú starostlivosť, ktorá im zabezpečí dlhý život.

Čižmy

Hladká koža

Najprv ich dôkladne vyčistite zmesou vody s pár kvapkami octu a šampónu. Vyšúchajte kefkou. Nechajte dobre uschnúť a potom použite krém na topánky.

Brúsená koža

Pravidelne na ňu používajte špeciálnu kefku. Pri silnejšom znečistení pomôže prírodné mydlo, ktoré opatrne nanesiete (bez silného drhnutia), a potom utriete čistou vodou. Impregnačný prostriedok spôsobí, že koža bude odpudzovať vodu.

Mokré čižmy

Nechajte ich schnúť pomaly a nikdy nie priamo pri zdroji tepla. Najlepšie bude, keď ich vypcháte niečím, čo dobre saje vodu – napríklad novinovým papierom.

Správne ukladanie

Do ešte teplých čižiem dajte napínač na čižmy. Zabezpečí, že si udržia svoj tvar, budú stáť rovno a dobre uschnú. Odporúčame radšej model z dreva, aj keď býva drahší.

Kabáty

Správne zavesenie

Kabát potrebuje veľa miesta a priestoru. Natlačený medzi džínsami, pulóvrami a mikinami stráca svoju odolnosť a krčí sa. Doprajte mu široký drevený vešiak, ktorý dobre vyplní ramená a udrží tvar kabáta.

Vlnený kabát

Neperte ho samy doma, ale radšej ho dajte do čistiarne. Ale nie príliš často, pretože veľa chémie látkam škodí. Po každom nosení ho vykefujte a sem-tam ho dajte vyvetrať na balkón. Takisto je vhodné ho raz za čas zavesiť do kúpeľne, keď si dávate horúcu sprchu alebo kúpeľ – para osvieži vlnu a narovná aj pokrčené miesta.

Tlačiť Diskusia
Focus Media