Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Je neznesiteľne hanblivý: Ako zistiť, či sa mu páčim?

28.02.2014 Mgr. Sylvia Dančiaková

Páči sa mi jeden chlapec. Stretávame sa len náhodne v kostole. Síce mi úsmev upätuje, ale stále neviem, či sa mu naozaj páčim.

Vždy sa na neho usmejem, on mi úsmev opätuje, ale neviem, či je to len zo slušnosti, alebo sa mu páčim. Raz sa objavil u nás doma pri zbieraní peňazí, a keď ma zbadal, celý očervenel a ani sa mi nedokázal pozrieť do očí.

Chystám sa ho nabudúce zastihnúť a pozdraviť. No čo ak bude zase takto prehnane hanblivo reagovať? Ako sa môžem k nemu priblížiť, aby som ho nevyľakala?

Ivka

Psychologička Sylvia Dančiaková radí:

Urobte to potichu, jemne, žiadne búrlivé ukričané emocionálne výbuchy. Počkajte, kým vás zaregistruje, ale nie je to nutné. Keď sa predsa len dostane do rozpakov, vydržte hovoriť rovnakým tónom a tempom, akoby sa nič významné nedialo.

Ako tému zvoľte niečo neutrálne, bežné, obyčajné, čo vás logicky spája, nie je príliš osobné, ani intímne. Radšej hovorte vy o sebe, alebo o téme – otázky by ho mohli zahanbiť. Doprajte mu čas. Usmievajte sa očami. Máte veľa jemných pokusov a s každým novým stretnutím by to malo byť oveľa uvoľnenejšie.

Tlačiť Diskusia
Focus Media