Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Retro recepty na krásnu tvár: Vyskúšajte overené babské triky! Dodnes bezchybne fungujú

17.06.2014 Beata Suchá

Sladučký med na pery, čajové vrecúška na unavené oči či jablčný ocot, ktorý vlasom dodá zvodný lesk? Vyskúšajte overené babské recepty!

Retro recepty na krásu sú stále aktuálne. 4 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Retro recepty na krásu sú stále aktuálne.

Plné regály kozmetiky v dnešných drogériách nemajú nič spoločné s ponukou pred storočím. Našťastie boli pomerne vynachádzavé – ich beauty recepty sú stále aktuálne a určite nezaškodí vyskúšať ich.

Tvár

Žiarivý pohľad

Pri opuchnutých a unavených očiach vyskúšajte obklady s vrecúškami čierneho čaju – obsiahnuté triesloviny zužujú krvné cievy, upokojujú podráždenie a zmierňujú opuchy. Ako na to? Dve čajové vrecúška zalejte vriacou vodou, nechajte vychladnúť a na 10 minút priložte na zatvorené oči.

Hebké pery

Vysušené pery? Tento starý recept sa odovzdáva z generácie na generáciu: Najprv si pery jemne vymasírujte mäkkou zubnou kefkou, aby ste odstránili odumreté bunky a následne do nich vklopkajte med. Vynikajúcou alternatívou je medovo-cukrový píling.

Jemnejšie póry

Pri rozšírených póroch pomáha tymianový parný kúpeľ – vďaka pare sa póry krásne uvoľnia a následne stiahnu. 2 PL sušenej bylinky nasypte do misky a zalejte vriacou vodou. Na hlavu si prehoďte uterák a nechajte pôsobiť 10 minút.

Svieža pleť

Unavená a povädnutá pleť? Okamžite ju vzpruží obyčajné jablko. Obsahuje bioaktívne látky, ktoré pleť prekrvia, čím jej prinavrátia ružovkastú sviežosť. Jablko dôkladne umyte, ošúpte a šupky poprikladajte vnútornou stranou na vyčistenú pleť. Nechajte pôsobiť pol hodiny.

Ako sa odličovalo

Špeciálny odstraňovač mejkapu? Také niečo voľakedy neexistovalo. Univerzálny krém (napríklad Nivea, Maryna, Indulona) mala však na poličke každá dáma a tento multitalent sa používal nielen na ošetrovanie tela a tváre, ale perfektne fungoval aj ako odličovač. Opatrne pri citlivej pokožke!

Husté obočie a riasy

Kdežeby naše babky chyrovali o drahých rastových sérach! Používali ricínový olej, ktorý vďaka prekrvujúcemu účinku podporuje rast chĺpkov. Nanáša sa vatovou paličkou – ale pozor, aby sa olej nedostal do očí. Nič vážne nehrozí, ale môže nepríjemne štípať!

Prírodný „samoopaľovák“

Naše babičky vedeli, ako si poradiť s nečistou pleťou a zároveň jej dodať prirodzený hnedastý nádych. Namiesto pleťovej vody použite odvar z repíka – po vychladnutí doň namočte kozmetický tampón a prechádzajte ním po pleti. Pleť zostane vláčna a získa pekný zdravý odtieň.

Tlačiť Diskusia (1)
Focus Media