Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ide to aj bez liekov! Trápia vás kŕčové žily? Tieto 4 triky vás zbavia bolesti za 5 minút

01.10.2014 Casprezeny.sk

Keď nás niečo bolí, nie sme to my. Cítime sa zle, nevieme sa sústrediť, hltámetony liekov a pritom často stačí siahnuť po prírodných receptoch. Vyskúšajte!

Zbavte sa bolesti pomocou prírodných trikov. Zbavte sa bolesti pomocou prírodných trikov.

Kŕčové žily

1. Stláčajte akupresúrne body

Akupresúra často pomôže veľmi rýchlo.

Napríklad pri bolestiach nôh spôsobených kŕčovými žilami. Končekom ukazováka si nahmatajte na vonkajšej strane chodidla boľavej nohy jamku medzi členkom a Achillovou šľachou. Silno tlačte malými krúživými pohybmi. Vydržte dve minúty. Potom si dajte krátku pauzu a opäť miesto dve minúty stláčajte. Ak je to potrebné, opakujte viackrát za deň.

2. Vyložte si nohy na stôl

Nohy hore prinášajú rýchlu úľavu.

Uvoľníte prúdenie krvi v žilách, zbavíte sa opuchov. Najmä po vyčerpávajúcom dni je vhodné mať nohy vo vyvýšenej polohe, ale vyložte si ich hoci aj na stôl, ak to práve potrebujete.

3. Jedzte škoricu

Prospieva našim cievam.

Škorica znižuje hladinu cholesterolu v krvi a cievach a tým ich chráni, robí pružnejšími a silnejšími. Chutnú a zdravú lahôdku si pripravíte, ak zmiešate mletú škoricu s medom. Môžete si ňou natierať pečivo namiesto džemom. Výborné a zdravé raňajky alebo rýchly snack.

4. Noste kompresívne pančuchy

Pomáhajú najlepšie.

Kompresívne obväzy a pančuchy sa vyrábajú špeciálne pre ľudí, ktorí trpia na kŕčové žily. Dostať ich kúpiť v mnohých farbách a s rozličnou priesvitnoťou, takže pripomínajú normálne pančuchové nohavice. Noste však takú veľkosť, akú vám predpíše lekár.

Tlačiť Diskusia (4)
Focus Media