Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Čo o vás prezradí poloha v spánku? Odhalí povahu, ale aj zdravotný problém!

06.11.2014 Casprezeny.sk

Naše obľúbené polohy v spánku sa menia nielen s vekom a momentálnym psychickým rozpoložením, ale ukrývajú v sebe aj veľa skrytých významov.

Poloha, v akej spíte, prezradí veľa o vašej povahe 2 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Poloha, v akej spíte, prezradí veľa o vašej povahe

Premýšľali ste niekedy o tom, prečo s partnerom zaspávate v objatí a ráno ho vedľa seba nájdete schúleného do klbka, zatiaľ čo vy ste roztiahnutá cez celú posteľ? Je to tak, poloha, v akej spíte, prezradí veľa z vašej povahy a ešte kadečo iné...

1. Embryonálna poloha  

Ruky položené pred tvárou alebo pod ňou, pokrčené kolená a stočenie sa do klbka patrí medzi najobľúbenejšie polohy spánku. Prevláda hlavne u žien, ale v polohe plodu často odpočívajú aj muži.  

Čo prezrádza:

Ľudia, ktorí s obľubou spia v tejto polohe, sa síce môžu navonok prejavovať veľmi sebaisto, ale v skutočnosti bývajú plachí, citliví a ľahko zraniteľní. Chvíľu trvá, než začnú niekomu stopercentne dôverovať.  

Získať si ich dôveru aj ich srdcia nebýva vôbec jednoduché. Ak sú ale vo vzťahu, môžete si byť istí ich vernosťou a oddanosťou. Túžia po harmónii a častom pohladení. Potrebujú vedieť, že sa o niekoho môžu oprieť.  

Zdravotné riziká:

Hrozia bolesti hlavy, krčnej chrbtice a v oblasti krížov. Nebuďte skrútení. Kúpte si nižší a menší vankúš, váš krk by mal byť s vašou chrbticou v jednej rovnej línii.


2. Poloha dosky

Poloha na boku, pri ktorej sú nohy natiahnuté či ľahko pokrčené a položené jedna na druhú, ruky sú natiahnuté pozdĺž tela a pod ním.

Čo prezrádza:

Títo ľudia bývajú veľmi spoločenskí, vtipní, ale mávajú tiež sklony rýpať do ostatných. Nemyslia to síce príliš vážne, ale častokrát tak môžu niekomu ublížiť bez toho, aby to bol ich zámer. Niekedy pre nich môže byť tiež ťažké udržiavať monogamný vzťah.

Zdravotné riziká:

Na zdravie má táto poloha skôr pozitívny vplyv, zlepšuje trávenie. Negatívne vplýva len na stav pleti, časom zvýrazňuje vrásky okolo úst.


3. Poloha hviezdice

Poloha hviezdice je typická pre spánok na chrbte, s roztiahnutými nohami a rukami natiahnutými nad hlavou alebo do bokov.  

Čo prezrádza:

Takto spiaci ľudia bývajú veľmi spoločenskí a väčšinou majú veľa priateľov. Mávajú veľké sebavedomie, zároveň ale neodmietajú pomoc ostatným. Radi skúšajú nové veci a v posteli sa s nimi rozhodne nudiť nebudete.  

Zdravotné riziká:

Táto poloha priamo nabáda k chrápaniu. Hrozia potom bolesti hlavy, zvýšenie krvného tlaku, riziko vzniku srdcového infarktu a mozgovej mŕtvice. Ľudia, ktorí chrápu, (aj ich partneri) potom bývajú na druhý deň unavení, ospalí a nevýkonní.


4. Poloha vojaka

Polohou vojaka označujeme spánok na chrbte s natiahnutými nohami a rukami tesne pozdĺž tela.  

Čo prezrádza:

Títo ľudia sú zdvorilí a málokedy vám povedia nie. Na druhej strane ale majú sklony mať vysoké nároky na seba i na svojich blízkych. Bývajú tichí, nevyhľadávajú hlučnú spoločnosť a hádky sú pre nich doslova nočnou morou.  

Zdravotné riziká:

Jediným problémom pri tejto polohe je chrápanie a riziká s ním spojené. Na druhej strane je ale poloha na chrbte tou najvhodnejšou pre minimalizáciu vzniku mimických vrások.


5. Poloha na bruchu

Poloha na bruchu s natiahnutými nohami a rukami natiahnutými pozdĺž tela, alebo zloženými pod hlavou.  

Čo prezrádza:

Títo ľudia bývajú rázni, rozhodní a majú veľmi horúcu hlavu. Majú radi svoj vlastný priestor a pohodlie. Hoci najprv hovoria a potom rozmýšľajú, sú tiež veľmi srdeční a nikdy vám neodoprú svoju pomoc. Tiež sú veľmi vášnivými milencami a nikdy s nimi nie je nuda.

Zdravotné riziká:

Hrozia odreniny v oblasti rúk a kolien. Ľudia, ktorí spia na bruchu, majú sklon ku škrípaniu zubov.


6. Poloha hľadača pokladov

Poloha spánku na boku, s natiahnutými alebo rozlične pokrčenými nohami aj rukami.  

Čo prezrádza:

Dajte si pozor, títo ľudia vedia byť veľmi podozrievaví, neústupní, tvrdohlaví a cynickí. Neradno im klamať, majú dar prekuknúť každú lož. Sú opatrní, dlho trvá, než začnú niekomu veriť a je celkom ťažké ich rozčúliť. Bývajú to dobrí, spoľahliví a zábavní priatelia.

Zdravotné riziká:

Pozor na bolesti hlavy a krčnej chrbtice.

Tlačiť Diskusia (4)
Focus Media