Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Zvieratká Silvester neoslavujú! Ako ochrániť psíka, mačku či ného domáceho miláčika

31.12.2014 Casprezeny.sk

Máte doma domáceho maznáčika a bojíte sa, ako zvládnete silvestrovské oslavy? Ako im môžete pomôcť zvládnuť posledný deň v roku?

Zvieratká vo všeobecnosti, ale hlavne mačky a psy chované v byte, potrebujú miesto na únik. 3 obrázky vo fotogalérii Zvieratká vo všeobecnosti, ale hlavne mačky a psy chované v byte, potrebujú miesto na únik.

Možnosť úniku

Zvieratká vo všeobecnosti, ale hlavne mačky a psy chované v byte, potrebujú miesto na únik. Určitú skrýšu – pokojné miestečko, kde majú súkromie a cítia sa bezpečne. Platí to počas celého roku a ešte výraznejšie počas Silvestra. Zabezpečte im miesto, kde si môžu ľahnúť a prečkať všetok ten hluk. Ak čakáte hostí, na ktorých vaše zvieratko nie je zvyknuté, všetko závisí od povahy zvieraťa. Ponúknite mu však možnosť stráviť tento čas osláv v inej izbe za zavretými dverami.

Niečo nad hlavu

Ak máte doma morské prasiatko, škrečka, činčilu či pieskomila, nezabúdajte, že hlodavce sa v prírode ukrývajú do nôr. Počas silvestrovskej noci preto zakryte aspoň časť klietky zvrchu a z bokov prikrývkou. Vaše zvieratko zistí, že má ochranu aj nad hlavou a bude sa cítiť bezpečnejšie.

Neupokojujte ho!

Ak sa počas ohňostroja alebo iného hluku stiahne pes či mačka do úzadia, nesnažte sa ho hladkať a upokojovať! Vycíti váš súcit a utvrdí sa v tom, že sa má čoho obávať. Upokojovaním môžete v ňom vyvolať ešte väčší stres. Ak zviera samo vyhľadá vašu spoločnosť, doprajte mu ju ako počas bežného dňa.

Pomôžete im feromónmi

Feromóny sú látky, ktoré vylučujú zvieratá, keď sa cítia dobre. Napríklad mačky ticho pradú a obtierajú si hlavu o predmety v domácnosti, na ktorých zanechávajú svoj tvárový mačací feromón. Využite prípravky obsahujúce imitáciu zvieracieho feromónu aj na Silvestra! Do interiéru sú obľúbené najmä difuzéry do elektrickej zástrčky uvoľňujúce feromóny do prostredia, ako napríklad Feliway difuzér pre mačičky alebo produkt Adaptil špeciálne určený pre psíkov. Vďaka feromónom zvládne vaše zvieratko silvestrovskú noc s pokojom Angličana.

Náš tip

Mačka bez stresu

Feliway difuzér po vložení do elektrickej zástrčky uvoľňuje do prostredia imitáciu mačacieho tvárového feromónu, ktorý pomáha obnoviť prirodzenú rovnováhu vašej mačky. Výsledok môžete podporiť aj s Feliway sprejom. Hodí sa aj na cesty. Odporúčaná cena: Difuzér a náplň 48ml – 33,42 €, Travel sprej 20ml 12,26 €.

Tlačiť Diskusia