Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Keď zhrešiť, tak s tými naj rezňami: 7 super rád, s ktorými sa stanete rezňovou profíčkou

09.01.2015 Casprezeny.sk

Netvrdíme, že vyprážané rezne sú tie najzdravšie. Ale kto by nemal chuť občas zhrešiť? S našimi radami sa stanete rezňovou profíčkou.

Rady, ako pripraviť tie najlepšie rezne. 6 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: acs Rady, ako pripraviť tie najlepšie rezne.

Takto si pripravíte najlepšie vyprážané mäsko:

1. Vyprážame iba kvalitné mäso, ktoré je vhodné na prípravu minútok.

2. Mäso pred obaľovaním podľa potreby narežeme na okrajoch, aby sa neskrúcalo, a naklepeme, aby bolo krehké. Naklepávame ho radšej na plastovej doštičke (alebo drevenú doštičku navlhčíme), prípadne vo fólii, aby šťava z mäsa nevsiakla do doštičky.

3. Aby sa tuk na vyprážanie neprepaľoval a nepraskal, vložíme doň 2 - 3 kolieska mrkvy. Ak mäso vyprážame v panvici s menším množstvom tuku, mäso prudko opražíme z jednej strany, potom z druhej a napokon pri nižšej teplote dopražíme.

4. Ideálne je vyprážanie vo väčšom množstve tuku (francúzsky spôsob), pri ktorom sa mäso vypráža naraz z oboch strán. Na tento spôsob sa najčastejšie používajú fritézy.

5. Do vajec na obaľovanie môžeme pridať nielen trochu mlieka (asi 2 PL), ale aj piva, Obal tak bude ľahší a bude obsahovať o niečo menej chlesterolu. Vajcia môžeme nahradiť aj napríklad citrónovou šťavou. Mäso skrehne, bude diétnejšie a zároveň bude mať pikantnejšiu chuť.

6. Pred vyprážaním by sme mali strúhanku z mäsa trochu oklepať, aby neodpadávala do tuku a neprepaľovala sa. Správnu teplotu tuku na vyprážanie zistíme jednoducho – do tuku ponoríme koniec špajdle alebo doň hodíme kúsok tvrdého pečiva. Keď zašumí, má správnu teplotu (pečivo však musíme vybrať, aby sa tuk neprepaľoval).

7. Vyprážané mäso necháme dobre odkvapkať a potom nadbytočný tuk odstránime pomocou papierových utierok.

Plnený morčací rezeň 6 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Dušan Křístek Plnený morčací rezeň

Piešťanské rezne 6 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Život Piešťanské rezne

Rezne na hubách 6 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: archív Rezne na hubách

 

Tlačiť Diskusia (2)
Focus Media