Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

To je zmena! Krutá veta z úst dcéry ju celkom zdrvila: Kilá išli dolu a teraz je z nej kosť!

08.02.2015 Casprezeny.sk

Dodnes si myslí, že dcéra nevie, že ju počula. Bol to pre ňu taký šok, že pri zrkadle preplakala niekoľko dní. Ale zároveň pochopila, že so sebou musí niečo robiť...

Si tučná príšera! Až táto veta z úst dcéry ju donútila schudnúť 4 obrázky vo fotogalérii Si tučná príšera! Až táto veta z úst dcéry ju donútila schudnúť

Eva viedla spokojný život. Vo svojom byte sa starala o manžela a dcéru, ktorá práve nastúpila na druhý stupeň základnej školy. Rada varila a najväčšou odmenou jej vždy bolo, keď celej rodine chutilo. Skoro to na nej začalo byť vidieť.

Svoju záľubu v dobrom jedle mohla rozvíjať aj v práci, kde ako cukrárka pripravovala zákazníkom rodinného pekárstva len samé poctivé dobroty. Vďaka pokoju a pohode si dlho nevšímala ručičku na váhe, ktorá sa veľmi rýchlo blížila k stovke.

Eva bola zdrvená dcérinou reakciou, preplakala niekoľko nocí 4 obrázky vo fotogalérii Eva bola zdrvená dcérinou reakciou, preplakala niekoľko nocí

"Ako dieťa som bola veľmi živá a športovo založená, váhu som nikdy riešiť nemusela. Pre všetky tie aktivity bolo nemožné pribrať," vysvetľuje Eva. Po svadbe a následnom pôrode však zostala niekoľko rokov doma a šport sa stal minulosťou. Prítomnosťou naopak bola starostlivosť o dieťa a domácnosť a varenie. "Po pôrode sa mi nepodarilo schudnúť na pôvodnú váhu, a dokonca som ďalej nenápadne priberala," spomína Eva. "Manželovi to nijako neprekážalo, vždy hovoril, že je fajn mať doma kus baby," dopĺňa s úsmevom. Ani s nástupom do práce sa situácia nezlepšila, skôr naopak. V kolektíve podobne stavaných kolegýň nebol problém dať si k popoludňajšej káve jeden či dva čerstvo upečené zákusky a predovšetkým neustále ochutnávať pripravované výrobky.

Jej váha jej takmer zničila vzťah s dcérou

Situácia sa začala komplikovať v čase, keď jej jediná dcéra ladne priplávala do obdobia puberty a zmenila školu. "Zrazu sme už neboli také kamarátky ako predtým. Nechcela moje desiaty, odmietala spoločné večere, a dokonca so mnou prestala chodiť von," spomína si Eva. "Spočiatku som to prisudzovala len zmenám nálad čerstvého puberťáka a brala to na ľahkú váhu," dopĺňa. Raz spolu išli nakupovať a stretli jej spolužiakov. Tá chvíľa pre ňu bola ako blesk z čistého neba. Stála pri aute a čakala, až sa dcéra s kamarátmi vyrozpráva. V tom sa jeden z nich spýtal, či tamtá pani s košíkom je jej mama. Dcéra sa lenivo otočila smerom k nej, potom späť a vyhlásila: "Ta škaredá tučná? Si sa asi zbláznil, nie?"

Eva je opäť šťastná a spokojná. 4 obrázky vo fotogalérii Eva je opäť šťastná a spokojná.

"Dodnes si myslím, že dcéra nevie, že som ju počula. Každopádne to pre mňa bol taký šok, že som pri zrkadle preplakala niekoľko dní. Celé jej správanie mi do seba začalo zapadať a ja som pochopila, že sa za mňa jednoducho hanbí," opisuje Eva. Po prekonaní citového otrasu sa rozhodla, že to tak nenechá a pokúsi sa schudnúť. "Samozrejme sa uskutočnili prvé pokusy zbaviť sa kíl doma a pokiaľ možno nenápadne. Tie však viedli iba k nechápavým pohľadom manžela a skrytému výsmechu dcéry," smutne sa usmieva Eva. S počtom neúspešných pokusov tiež rapídne ubúdalo jej sebavedomie. Z predtým veselej a priateľskej ženy, ktorej bolo všade plno, sa stala zamĺknutá a smutná osoba.

Pomohli odborníci

Takto sa Eva trápila mnoho mesiacov, než jej kamarátka odporučila návštevu u odborníkov. "Spočiatku som tomu neverila, obávala som sa, že už mi nič nepomôže," konštatuje Eva. "Doma som skúšala rôzne diéty aj pôsty, a dokonca som začala aj cvičiť, z čoho ma ale vzápätí neskutočne boleli kĺby." V prvom rade ju veľmi prekvapil milý a individuálny prístup. "Z prvého stretnutia som mala veľmi dobrý pocit a tešila som sa na ďalšiu návštevu. Prebrali so mnou všetky problémy a predchádzajúce neúspechy a dokázali mi znovu dodať motiváciu," rozpráva Eva. Chodila som k nim dvakrát týždenne po niekoľko mesiacov a postupne som sa učila základy zdravého a racionálneho stravovania.

Jej váha jej takmer zničila vzťah s dcérou 4 obrázky vo fotogalérii Jej váha jej takmer zničila vzťah s dcérou

"Musím priznať, že začiatky neboli úplne jednoduché a musela som veľmi bojovať. Vôbec som o potravinách, ich zložení a vzájomných kombináciách nevedela premýšľať a absencia príloh a ovocia v prvej fáze chudnutia pre mňa tiež nebola ľahko prekonateľná. Na druhej strane sa celý program zaobišiel bez akýchkoľvek doplnkov stravy a chémie, čo ma naozaj potešilo," spomína Eva. Príjemné pre ňu bolo aj cvičenie v takzvanom termolôžku, pred ktorým sa namiesto rozcvičky nahrievala v termoboxe a preberala s výživovou poradkyňou zásady redukčného jedálnička a svoje pokroky. "Toto cvičenie s možnosťou regulácie záťaže je po dlhej dobe prvé, ktoré mi naozaj vyhovuje a nezaťažuje moje kĺby. Pritom je to ale pekná drina," smeje sa Eva.

To, že nový spôsob redukcie hmotnosti má úspech, sa prejavilo hneď prvý mesiac, kedy sa jej podarilo schudnúť 6,5 kg. V chudnutí ďalej pokračovala a v súčasnej dobe sa jej váha z pôvodných 90 kg dostala na necelých 70 kg. Najväčšiu radosť má však z urovnania vzťahu s dcérou. "Keď videla, že sa naozaj snažím a kilá idú dole, pochopila, že to myslím vážne, a dokonca mi ponúkla pomoc. Teraz spolu pravidelne nakupujeme a varíme ako prv, ale už jedine podľa zásad racionálneho stravovania, ktoré prospieva nám obom," uzatvára Eva.

Tlačiť Diskusia (10)