Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Pozor! 7 vecí, ktoré by sa nikdy nemali dotknúť vašej tváre: Čítajte, čo vám hrozí!

05.02.2015 Casprezeny.sk

Na tvár nepatrí len kozmetika. Vlastne môžete využiť veľa surovín, ktoré nájdete vo svojej kuchyni, ale týchto sedem vecí si na tvár nikdy nedávajte! Ani omylom!

Tieto veci by sa nikdy nemali dotknúť vašej tváre. 4 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Tieto veci by sa nikdy nemali dotknúť vašej tváre.

Na tvár si okrem kozmetiky zvykneme dávať  všeličo, čo nájdeme v kychyni, od ovocia a zeleniny cez oleje až po, napríklad, jablčný ocot. Vždy ale musíte vedieť, ako s týmito surovinami pracovať a že sú prípravky, ktoré na vašej pleti rozhodne nemajú čo robiť, a to aj keď ich na pokožku tela používate hoci každý deň.

1. Lak na vlasy

Možno ste počuli, že lak na vlasy vám dokáže dokonale zafixovať líčenie, ktoré potom vydrží perfektné po celý deň. Lenže lak na vlasy obsahuje alkohol a iné látky, ktoré vašu pleť vysušia a podráždia. Nielen, že tak urýchlite tvorbu vrások, ale tiež si spôsobíte začervenanie, poškodenie pleti a zdĺhavé kožné problémy.

Lak na vlasy urýchli tvorbu vrások, ale tiež si môžete spôsobiť začervenanie, poškodenie pleti a zdĺhavé kožné problémy. 4 obrázky vo fotogalérii Zdroj: shutterstock Lak na vlasy urýchli tvorbu vrások, ale tiež si môžete spôsobiť začervenanie, poškodenie pleti a zdĺhavé kožné problémy.

2. Antiperspirant

To, že antiperspirant zabraňuje poteniu vo vašom podpazuší, neznamená, že vám predĺži trvanlivosť mejkapu. V skutočnosti obsahuje alkohol, hliník a konzervanty, ktoré na pleti nemajú čo robiť a ktorým by ste sa v ideálnom prípade mali vyhnúť úplne. Vaša pokožka potrebuje dýchať, čo je vec, ktorú jej antiperspirant znemožňuje. Namiesto neho voľte radšej deodorant, ale ani ten nepatrí na tvár.

3. Farba na vlasy

Ak chcete, aby vaše obočie korešpondovalo s farbou vašich vlasov, objednajte sa k odborníkovi. Rozhodne nerobte tú chybu, že by ste si na obočie naniesli farbu z drogérie, ktorou si bežne farbíte vašu hrivu. Chemické látky, ktoré dokážu odfarbiť či zafarbiť vaše vlasy, sú príliš silné a nemajú čo robiť na citlivej koži okolo očí. Riskujete podráždenie kože, bolestivé vyrážky aj vážne problémy, ak by sa vám farba pri aplikácii dostala priamo do očí.

4. Telové mlieko

Aj keď sa nám veľmi páči predstava, že by sme mali v kúpeľni iba jeden produkt "na všetko", pravdou je, že telové mlieko na citlivú pokožku tváre nepatrí. Jeho konzistencia je totiž oveľa mastnejšia než u pleťového krému a namiesto toho, aby jej dodalo potrebnú hydratáciu, začne vám upchávať póry. Navyše sú telové mlieka väčšinou parfumované, čo môže pokožku vašej tváre ľahko podráždiť.

Ak nepoužívate prírodnú kozmetiku, obsahujú vaše šampóny detergenty v podobe sulfátov, ktoré sú pomerne veľa dráždivé. 4 obrázky vo fotogalérii Zdroj: shutterstock Ak nepoužívate prírodnú kozmetiku, obsahujú vaše šampóny detergenty v podobe sulfátov, ktoré sú pomerne veľa dráždivé.

5. Šampón

Samozrejme neprekáža, keď sa vám trocha šampónu pri umývaní vlasov dostane na tvár, rozhodne by ale nemal byť prípravkom, ktorým si tvár čistíte. Ak nepoužívate prírodnú kozmetiku, obsahujú vaše šampóny detergenty v podobe sulfátov, ktoré sú pomerne veľa dráždivé. Na čistenie tváre sú preto absolútne nevhodné.

6. Lak na nechty

V každodennom živote nám nenapadá jediný dôvod, prečo si na tvár naniesť lak na nechty. Keby vám ale náhodou toto riešenie napadlo ako ideálna forma masky na akýkoľvek druh večierku, okamžite od tejto myšlienky upustite. Lak na nechty obsahuje látky, ktoré vás okamžite vysušia a vašu pokožku podráždia. A veľa problémov predstavuje aj jeho odstraňovanie z pleti.

Dobre si rozmyslíte, čo si dáte na pleť. 4 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock, profimedia.sk, archív firiem Dobre si rozmyslíte, čo si dáte na pleť.

7. Majonéza

Majonéza síce funguje ako skvelá hydratačná maska pre vaše vlasy, na pleť je ale úplne nevhodná. Obsahuje kyseliny a oleje, ktoré vašu pleť podráždia a namiesto hydratácie jej znemožnia dýchať a ktoré ľahko upchajú vaše póry.

 

Tlačiť Diskusia (1)
Focus Media