Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Strácam najlepšiu kamarátku? Vždy sme boli nerozlučné a potom sa zrazu všetko zmenilo

21.03.2015 Mgr. Sylvia Dančiaková

Mám najlepšiu kamarátku a život bez nej si nedokážem predstaviť. Pomáha mi prekonávať prekážky a môžem jej všetko povedať. Sme ako sestry, ale...

Strácam najlepšiu kamarátku? Strácam najlepšiu kamarátku?

Po letných prázdninách sa všetko zmenilo. Ja mám tréning, takže povinnosti, a ona veľa voľného času. Vtedy sa schádza s jednou našou spolužiačkou. A aj po prázdninách s ňou začala tráviť viac času, dokonca s ňou šla na celý víkend na výlet. Teraz nemám práve najlepšie obdobie (nešťastná láska) a nakoniec aj kamarátku strácam. Nechcem o ňu prísť.

Lenka (16)

Radí vám psychologička Sylvia Dančiaková:

– Otvorene sa s kamarátkou porozprávajte, môžete jej predsa všetko povedať. Začnite tým, ako sa cítite, že ju máte rada, že s ňou rada trávite čas. Neobviňujte ani nevyčítajte. Vaše stretnutia nenechávajte na náhodu, plánujte, chce to dobrú organizáciu.

Nebráňte sa stretnutiu v trojici, možno zistíte, že ďalšia spolužiačka je tiež vaša krvná skupina a ak nie, aspoň ste to skúsila. Mohli by sa stať vašimi športovými fanúšičkami. Skúste sa navzájom inšpirovať. Naozaj dobrá kamarátka sa nedá len tak stratiť! Ste športovkyňa. Zabojujte! A vyhrajte!

Tlačiť Diskusia