Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

3 tipy pre vašu spálňu: Ako dodať modernej izbe nádych romantiky? Stačí pár drobných zmien

27.03.2015 Jana Vrbová

Romantický štýl neznamená iba kopu ružovej a čipiek. Dokonca ani vaša izba nemusí byť plná historického nábytku.

Stačí, ak trochu uberiete z kvetinových vzorov a budete sa držať neutrálnej farebnej palety. 6 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: living4media Stačí, ak trochu uberiete z kvetinových vzorov a budete sa držať neutrálnej farebnej palety.

Stačí dodržať pár základných pravidiel a romantiku môžete vniesť aj do modernej spálne.

Moderný

Romantika slávi renesanciu! A pri zariaďovaní vám dopraje voľnosť experimentovania. Romantický štýl docielite aj bez štylizovaného barokového nábytku. Ak ste moderná romantička, vyberte si napríklad bledofialovú farbu a masívne drevené čelo postele vymeňte za to, ktoré si namaľujete sama. Na nočnom stolíku si vytvorte šarmantné zátišie s porcelánovými doplnkami a vázou s kvetmi.

Romantika slávi renesanciu! 6 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: living4media Romantika slávi renesanciu!

Na nočnom stolíku si vytvorte šarmantné zátišie. 6 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: living4media Na nočnom stolíku si vytvorte šarmantné zátišie.

Neutrálny

Aj napriek tomu, že romantický štýl má mnoho ženských prvkov, neznamená to, že by nebol prístupný aj mužom. Stačí, ak trochu uberiete z kvetinových vzorov a budete sa držať neutrálnej farebnej palety od bielej, béžovej až po tmavohnedú. Do toho začleňte zopár mužských prvkov, ako sú pruhované tkaniny a tmavé doplnky. Vyvážite romantický dizajn tak, aby bol príjemný pre obe pohlavia.

Stačí, ak trochu uberiete z kvetinových vzorov a budete sa držať neutrálnej farebnej palety. 6 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: living4media Stačí, ak trochu uberiete z kvetinových vzorov a budete sa držať neutrálnej farebnej palety.

Začleňte zopár mužských prvkov, ako sú pruhované tkaniny a tmavé doplnky. 6 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: living4media Začleňte zopár mužských prvkov, ako sú pruhované tkaniny a tmavé doplnky.

Tradičný

Snívate o dávnych časoch, kedy boli muži praví džentlmeni? Tradičný romantický štýl je ideálny práve pre milovníkov nostalgie za starými časmi. Ak patríte medzi nich, voľte bohaté riasené závesy, vysokú posteľ s čelom, ideálne aj s nebesami. Posteľ doplňte historickým nábytkom a predovšetkým veľkým krištáľovým lustrom.

Tradičný romantický štýl je ideálny práve pre milovníkov nostalgie za starými časmi. 6 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: living4media Tradičný romantický štýl je ideálny práve pre milovníkov nostalgie za starými časmi.

Snívate o dávnych časoch, kedy boli muži praví džentlmeni? 6 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: living4media Snívate o dávnych časoch, kedy boli muži praví džentlmeni?

Tlačiť Diskusia
Focus Media