Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Majitelia si s bytom nevedia rady: Ich kúpeľňa prekvapila aj odborníčku! Aké riešenie našla?

10.04.2015 Stanislava Longauerová

S priateľom sme si zobrali úver a kúpili malý, ale útulný byt. Kupovali sme ho v pôvodnom stave a zatiaľ sme vymenili okná a vstupné dvere.

S čím si nevieme rady, je spálňa a kúpeľňa. 4 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock S čím si nevieme rady, je spálňa a kúpeľňa.

Určite budeme vymieňať aj interiérové dvere. S čím si však nevieme rady, je spálňa a kúpeľňa. V spálni potrebujeme vstavanú skriňu a manželskú posteľ s rozmermi minimálne 160 x 200 cm.

Pôvodný stav 4 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Marta Karkalíková Pôvodný stav

Čo sa týka kúpeľne, určite nechceme, aby bola priechodná. Keď ju uzavrieme, mala by sa tam zmestiť vaňa aj sprcha. Toaletu by sme ponechali samostatnú. Úložný priestor je tiež menší problém, nehceme mať skrine, skôr menší šatník. Náš rozpočet je 10 000 €.

Renáta z Bratislavy

architektka Zuzana Čierna 4 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Matúš Lago, architektka Zuzana Čierna Architektka Zuzana Čierna radí:

Priechodná kúpeľňa je naozaj rarita. Vo vašom prípade by som ju určite zavrela a priestor využila na sprchovací kút a malý šatník prístupný z predsiene. Vaňu aj umývadlo som ponechala na svojom mieste. V predsieni som taktiež umiestnila vstavanú skriňu. Spálňa je naozaj veľmi malá. Pokiaľ v nej chcete mať aj vstavanú skriňu, bude treba posunúť dverný otvor.

Posteľ 160 x 200 cm musí byť z jednej strany prisunutá úplne k stene, takže ostane miesto len pre jeden nočný stolík. Ako priestor na odkladanie môžete využiť aj poličku nad posteľou. V obývačke som umiestnila sedaciu súpravu s konferenčným stolíkom a TV zostavou.

Navrhovaný stav 4 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Marta Karkalíková Navrhovaný stav

Pri vstupe je jedálenský stôl, ktorý môže slúžiť zároveň ako pracovný. Kuchyňa by mohla ostať úplne otvorená. Oproti kuchynskej linke môže byť pohotovostný barový pult s praktickým miestom na odkladanie.

 

Rozpočet

Najväčšie cenové zaťaženie pripadne na kúpeľňu. Nové obklady, dverné otvory, zariadenie kúpeľne a toalety budú stáť v závislosti od vášho výberu od 2 500 €. Cenu kuchyne odhadujem na cca 2 000 €, vstavaný nábytok cca 1 500 €, maľovanie a dokončovacie práce cca 1 500 €. Hrubý odhad je teda 7 500 €.

Tlačiť Diskusia (4)
Focus Media