Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Romantický štýl neznamená iba kopu ružovej a čipiek: Tipy, ako si domov zmeniť na útulné hniezdočko

12.04.2015 Nový čas Bývanie

Romantický interiér bez lesku a zrkadiel by bol ako pláž bez mora. Jednoducho patria k sebe.

Zariaďujte s citom. 10 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: living4media Zariaďujte s citom.

Čítate radi Odviate vetrom, pri pohľade na západ slnka vám vypadne slzička a po večeroch spolu s Bridget Jonesovou snívate o pánovi Božskom? Ak súhlasne prikyvujete, určite patríte medzi nenapraviteľné romantičky. Práve pre vás sme pripravili pár tipov, ako si domov zmeniť na miesto plné romantiky.


Zamatová ženskosť

Romantický štýl očarí vaše zmysly jemnými tkaninami, hodvábom a nežnými farbami. Do domácnosti vnesie jemnú ženskosť a sviežosť plnú vône kvetín. Jedným z kľúčových prvkov v romantickom štýle je použitie tlmených pastelových farieb a elegantných kvetinových vzorov. Tieto prvky aplikujte na nábytok, vankúše, steny aj doplnky.

Začnite od nábytku

Zdobený nábytok v jemných odtieňoch bielej je najdôležitejším nositeľom štýlu. Práve on vám poskytne romantický základ, od ktorého sa môžete odraziť pri ďalšom zariaďovaní. Pre romantický štýl sú typické komody s historickým nádychom, rokokové kreslá či postele so zdobeným čelom. Stačí pár základných kúskov, ktoré v okamihu premenia váš domov na zámocké komnaty.

Tapety a kvety

Dôležitú úlohu zohrávajú aj tapety. Vyberajte tie s kvetinovými vzormi, ktoré vytvoria z miestnosti rozkošný budoár ako z dôb Márie Antoinetty. Kvety sú vítané nielen na tapetách, ale aj doplnkoch, vankúšoch či závesoch. A nezabudnite na živé kvety, ktoré dotvoria celkovú atmosféru a dodajú izbám romantickú náladu.

NÁŠ TIP

Skôr než sa s nadšením vrhnete do úprav, zamyslite sa nad farebnou škálou, z ktorej budete vychádzať. Najlepšie je zvoliť neutrálny základ, ktorý rozviniete doplnkami v odtieňoch ružovej, fialovej alebo vanilkovej.


Romantika v skratke

Záplava kvetín

Na vankúšoch, tapetách, nábytku, ale predovšetkým vo vázach. Romantike kvety jednoducho pristanú.

Záplava kvetín 10 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: living4media Záplava kvetín

Jemné tkaniny

Nešetrite vankúšmi a riasenými závesmi s jemnými kvetinovými vzormi. Vďaka nim interiér krásne rozkvitne.

Jemné tkaniny 10 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: living4media Jemné tkaniny

Tapety a nábytok s históriou

Tapeta okamžite zmení štýl miestnosti. Stačí, ak ju nalepíte iba na jednu stenu a pridáte k nej starožitnú stoličku.

Tapety a nábytok s históriou 10 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: living4media Tapety a nábytok s históriou

Nechajte ho zahviezdiť

Romantický štýl si priam pýta, aby ste do interiéru pridali nejakú iskru a lesk. To docielite pomocou akcentov, ako sú krištáľové lustre, zrkadlá, sviečky, lampy a strieborné vázy. Hodia sa aj zdobené škatuľky a staré flakóny. Odlesk zrkadiel v kombinácií s tepanými doplnkami dokáže vyrozprávať neobyčajné príbehy.

Romantický štýl si pýta, aby ste do interiéru pridali iskru a lesk. 10 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: living4media Romantický štýl si pýta, aby ste do interiéru pridali iskru a lesk.

Odlesk zrkadiel v kombinácii s tepanými doplnkami dokáže vyrozprávať neobyčajné príbehy. 10 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: living4media Odlesk zrkadiel v kombinácii s tepanými doplnkami dokáže vyrozprávať neobyčajné príbehy.

ZRKADLO 3x INAK

Romantika v kúpeľni

Minimalistickej kúpeľni dodáte štipku romantiky veľkým zrkadlom v ozdobnom ráme. K nemu pridajte luster s krištálikmi a dokonalá zmena je na svete.

Romantika v kúpeľni 10 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: living4media Romantika v kúpeľni

Dozorca v obývačke

Veľké zrkadlo umiestnite nad pohovku. Aby zdobený rám nepôsobil robustne, natrite ho nabielo alebo farbou, akú má vaša stena.

Dozorca v obývačke 10 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: living4media Dozorca v obývačke

Stačí jediný kus

Niekedy na docielenie romatnickej nálady postačí jediný kus, ktorý rozžiari celú miestnosť. V tomto prípade upúta všetky pohľady nádherné starožitné zrkadlo.

Stačí jediný kus 10 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: living4media Stačí jediný kus


Zariaďujte s citom

Aby ste do vášho romantického príbytku vniesli noblesný vzhľad, je vhodné zariadiť ho nábytkom s historickými prvkami. Niekedy postačí aj jeden dominantný kus, ktorý vyzerá, akoby zažil dobu, keď panovali králi.

Zariaďujte s citom. 10 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: living4media Zariaďujte s citom.

Všetko s mierou

Nie nadarmo sa však hovorí, že všetkého veľa škodí. Dávajte preto pozor, aby ste to neprehnali a váš domov sa nezmenil na nevkusný cirkus plný gýčov.

Všetko s mierou 10 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: living4media Všetko s mierou


3 tipy pre vašu spálňu

Pri zariaďovaní nezabúdajte, že sa chcete cítiť ako doma a nie ako na prehliadke historického zámku. Romantický štýl neznamená iba kopu ružovej a čipiek. Dokonca ani vaša izba nemusí byť plná historického nábytku. Stačí dodržať pár základných pravidiel a romantiku môžete vniesť aj do modernej spálne.

Tlačiť Diskusia
Focus Media