Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Túto kozmetiku nepožičiavajte ani najlepšej kamarátke! Netušíte, čo všetko môžete chytiť

28.05.2015 Casprezeny.sk

Predpokladáme, že by ste nikdy nepožičiavali svoju zubnú kefku. Čo sa týka kozmetickej taštičky, v tom už také dôsledné nie sme. Pozor, toto nikdy nerobte!

O riasenku by ste sa nikdy nemali deliť. 9 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock, archív firiem O riasenku by ste sa nikdy nemali deliť.

Kozmetika, ktorú denne používame, však môže byť ľahkým zdrojom rôznych infekcií. O aké produkty by ste sa nemali deliť a aké by ste si nemali požičiavať, aj keď ide o najlepšiu kamarátku alebo sestru?

Pinzeta a žiletka

Akýkoľvek nástroj, ktorý môže spôsobiť krvácanie, nie je rozumné odovzdávať si z ruky do ruky. Aj keď sa vám to môže zdať prehnané, aj pri vytrhávaní obočia alebo holení chĺpkov môžu na pinzete a žiletke zostať mikroskopické kvapky krvi, ktoré so sebou nesú riziko rozšírenia bakteriálnych infekcií. Ak si teda nutne potrebujete vytrhnúť chĺpok a nemáte po ruke svoju vlastnú pinzetu, tú od kamarátky pred aj po použití vydezinfikujte.

Pri holení chĺpkov môžu na žiletke zostať mikroskopické kvapky krvi, ktoré so sebou nesú riziko rozšírenia bakteriálnych infekcií. 9 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Pri holení chĺpkov môžu na žiletke zostať mikroskopické kvapky krvi, ktoré so sebou nesú riziko rozšírenia bakteriálnych infekcií.

Nožnice na nechty

To isté platí aj pre nástroje na manikúru v podobe nožníc na nechty alebo na nechtovú kožtičku. Ich prostredníctvom sa totiž môžu šíriť baktérie aj nechtové plesne.

Mydlo

Je to fascinujúce, ale ani o mydlo by ste sa nemali deliť. Hoci je schopné dokonale umyť vás, samočistiace nie je. A vzhľadom k tomu, že je väčšinu času mokré a vo vlhkom prostredí kúpeľne, je veľmi jednoduché, aby sa v ňom množili špecifické kožné baktérie. Nepoužívate mydlo, ale sprchovací gél? Potom sa nedeľte o huby, lufy či žinku na umývanie. A to ani s partnerom alebo s deťmi.

Ani o mydlo by ste sa nemali deliť. 9 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Ani o mydlo by ste sa nemali deliť.

Antiperspirant

Keď sa nad tým zamyslíte, zápach z potu vzniká práve rozkladom baktérií, je teda dosť jasné, čo sa nachádza na povrchu tuhého alebo guľôčkového antiperspirantu. Navyše väčšina žien má tendenciu nanášať si antiperspirant do podpazušia bezprostredne po oholení, takže sa na ňom objavuje aj krv z drobných odrenín. Jediný antiperspirant, ktorý si môžete s čistým srdcom požičať, je ten v spreji.

Jediný antiperspirant, ktorý si môžete s čistým srdcom požičať, je ten v spreji. 9 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Jediný antiperspirant, ktorý si môžete s čistým srdcom požičať, je ten v spreji.

Riasenka

Čo sa kozmetických produktov týka, je riasenka pravdepodobne tým najpodceňovanejším a najzanedbávanejším. Väčšine z nás totiž nedochádza, že ak si niečo nanášame do tesnej blízkosti oka, mali by sme sa o to aj náležite starať. Vždy majte otvorenú len jednu riasenku, používajte ju maximálne 6 mesiacov a potom ju nemilosrdne vyhoďte. Množia sa v nej baktérie, ktoré by vám v oku mohli narobiť neuveriteľnú spúšť. A práve to je tiež dôvod, prečo by ste sa o riasenku nikdy nemali deliť.

Kozmetické štetce

Tiež kozmetické štetce sú hotovým semeniskom baktérií. Preto by ste ich mali najmenej raz týždenne vyprať a po každom použití postriekať dezinfekčným sprejom určeným na štetce. Navyše štetce, pomocou ktorých nanášate make-up, sú väčšinou vlhké, a baktérie sa v nich tak množia o to rýchlejšie.

Rúž

Rúž ani balzam na pery by ste si proste nikdy nemali požičiavať a platí to pre všetky formy, v ktorých sa predávajú. Pery sú natoľko citlivé na najrôznejšie infekcie, ako sú napríklad opary či afty, že by ste v tomto smere mali byť naozaj dôsledné. Úplným tabu je potom kúpiť si rúž, ktorý pred vami niekto skúšal, alebo skúšať si v drogérii testery priamo na ústa.

Tlačiť Diskusia (2)
Focus Media